نمایشگاه مجموعه ای کم نظیر از هنرهای اسلامی، در موزه «نیوآرک» آمریکا

 

 

 

 

موزه «نیوآرک» در شهر «نیوجرسی» آمریکا به زودی میزبان مجموعه‌ای خارق‌العاده از آثار هنری اسلامی در قالب نمایشگاهی با نام «جهان‌های شگفت‌انگیز: هنر و اسلام، در گذر زمان و مکان» خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری «prweb»، در این نمایشگاه بیش از 100 اثر هنری به نمایش گذاشته خواهد شد که تاریخ طولانی، جغرافیای وسیع، و تنوع حیرت‌انگیز آثار هنری جهان اسلام را معرفی خواهد کرد.

آثار هنری تاریخی و معاصر مسلمانان، از مجموعه‌های متنوعی از آسیا، آفریقا، آمریکا و اروپا گردآوری شده و زمستان امسال در این نمایشگاه در معرض دید عموم گذاشته می‌شود.

این نمایشگاه که ابعاد مختلف دین، فرهنگ و زندگی مسلمانان سراسر جهان در طول قرن‌ها را نشان می‌دهد، 23 بهمن ماه امسال آغاز می‌شود و تا 26 اردیبهشت ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

طیفی وسیع از آثار هنری اسلامی از خوشنویسی گرفته تا فرش‌بافی، و نیز آثار هنری از ایران، در این نمایشگاه ارائه خواهد شد.

این نمایشگاه با معرفی اصول پنج‌گانه دین اسلام از منظر هنری آغاز می‌شود و در پنج بخش اینترناسیونالیسم - قرآن ، خوشنویسی و کتاب‌های هنری - مهمان‌نوازی: روزه، ضیافت و سرگرمی - معماری، و زیبایی جسمانی: لباس، مد و دین ؛ به ارائه ی آثار هنری خواهد پرداخت.

در بخش قرآن، خوشنویسی و کتاب‌های هنری؛ قدرت کلام نوشتاری در قرآن کریم و نیز کتاب‌های ادبی و تاریخی اسلامی به زبان‌های عربی، فارسی، ترکی و اردو به نمایش گذاشته می‌شود.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input