طرح تبدیل بخشی از ساختمان مشهور «تروکادرو» به مسجد برای مسلمانان لندن

یک بنیاد خیریه درخواستی را مبنی بر تبدیل زیرزمین ساختمان مشهور «تروکادرو» به مسجد به شورای شهر «وستمینستر» که محدوده ای از لندن مرکزی است، ارائه نموده است.

به گزارش شیعه ویوز، بنیاد «عزیز» یک موسسه خیریه است که بورس های تحصیلی به مسلمانان ارائه می دهد و حالا تصمیم دارد در اقدام دیگری برای کمک به جامعه اسلامی بخشی از ساختمان مشهور «ترکادرو» را به مسجد تبدیل کند.

«تروکادرو» متعلق به «عاصف عزیز» ،مدیر اجرایی شرکت سرمایه گذاری خصوصی «کریتریون کپیتال» است که بنیاد خیریه عزیز را در سال 2015 میلادی راه اندازی کرد.

به گفته رئیس بنیاد خیریه عزیز، پیشنهاد ساخت این مسجد در حقیقت خدمتی به جامعه مسلمانان است که در « وست اند» لندن کار و زندگی می کنند.

زیرزمین «تروکادرو» از سال 2005 میلادی تا کنون خالی است اما با تبدیل آن به مسجد می تواند پذیرای حددود 100 نمازگزار غیر از زمان برگزاری نمازهای جمعه باشد.

در بیانیه منتشر شده از این بنیاد آمده است: وجود چنین مکانی لازم و ضروری است چرا که مسلمانان در این منطقه فضای لازم برای عبادت را ندارند.

اگرچه این پیشنهاد با مخالفت هایی از سوی شهروندان در « وست اند» لندن هم مواجه شده است اما شورای شهر هنوز پاسخ منفی به پیشنهاد ساخت مسجد در محل ساختمان «تروکادرو» ارائه نداده است.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input