یک سازمان حقوقی: 24 معارض سعودی در معرض خطر اعدام/ اعدام بیش از 130 نفر در سال جاری

یک گزارش حقوقی نشان داد که مقامات عربستان سعودی از آغاز سال 2019 میلادی تاکنون، 134  نفر را اعدام کرده اند که بیشترشان از مخالفان محمد بن سلمان ولیعهد جوان این کشور بوده اند. این در حالی است که 6 نفر از این افراد هنگام بازداشت کودک و نوجوان بوده اند.

به گزارش شیعه ویوز، به نقل از مرآة الجزیره، سازمان «مبارزه با مجازات اعدام» در حاشیه جلسات شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو در گزارش خود عنوان کرد: 25 نفر دیگر در عربستان سعودی در معرض خطر اعدام قرار دارند که 3 نفر از آنها کودک و نوجوان هستند.

در این سمینار که شماری از حقوقدانان بین المللی و فعالان و مدافعان حقوق بشر در آن مشارکت داشتند، نقض حقوق زندانیان و مخالفان عربستانی نیز بررسی شد.

«رودنی دیکسون» وکیل بین المللی و فعال حقوق بشر در این سمینار از سازمان ملل، شورای حقوق بشر و جامعه بین المللی خواست بر ریاض فشار بیاورند تا اعدام مخالفان را متوقف و سیستم قضایی را اصلاح گرداند.

از سوی دیگر خانم «جولیت ویلس» وکیل بین المللی و فعال حقوق بشر خواستار مجازات مسئولان سعودی به دلیل نقض حقوق بشر شد و تاکید کرد: مقامات سعودی تعهدات بین المللی مرتبط با مجازات اعدام را نقض می کنند و باید در خصوص مجازات اعدام و اختفای اجساد قربانیان مجازات شوند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input