بازگشت برخی شیعیان ربوده شده در پاکستان در پی اعتراضات مردمی

  

وزیر امورداخلی ایالت بلوچستان پاکستان اعلام کرد: طی ۶ ماه اخیر تعدادی از افراد ربوده شده به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند. 

به گزارش شیعه ویوز به نقل از داون نیوز، «میر ضیاءالله لانگو» وزیر امور داخلی ایالت بلوچستان پاکستان مدعی شد که طی 6 ماه اخیر موفق شدیم 200 فرد ربوده شده را به آغوش خانواده‌های خود بازگردانیم.

وی بدون ارائه دلیل و مدرکی و تنها با رد نمودن گزارش های فعالان اجتماعی  پاکستان مبنی بر ربودن هزارن تن از فعالان که اکثر آنها را شیعیان تشکیل می دهند، افزود: تلاش ما برای آزادی این فعالان ادامه دارد. وی اذعان کرد که آزادشدگان را پس از آزادی نیز تحت نظر دارند. 

وزیر امور داخلی ایالت بلوچستان ادامه داد: ما لیستی متشکل از نام 365 نفر را به حکومت مرکزی  تحویل دادیم که تعداد قابل توجهی از آن ها آزاد شده اند.

این در حالی است که معمای افراد ربوده شده در دیگر شهرهای بزرگ پاکستان ادامه دارد و علی رغم بازگشت برخی از این افراد هنوز سرنوشت تعداد زیادی از افراد ربوده شده نامشخص است.

سازمان های اطلاعاتی پاکستان  بدون ارائه دلیل افراد را بازداشت و بدون اطلاع دادن به خانواده هایشان آن ها را در زندان نگه می دارند.

با افزایش تعداد این گونه پرونده ها، نام افراد ربوده شده بر روی بازداشتی ها قرار داده شد و پس از پیگیری های فعالان اجتماعی و اعتراضات گسترده شیعیان در نقاط مختلف این کشور، بازگشت آن ها آغاز شد.

تعداد زیادی از افراد ربوده شده از شیعیان هستند و فعالان شیعی بارها به این روش برخورد توسط سازمان های امنیتی اعتراض کرده اند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input