رکورد شکنی شمار پناهندگان و مهاجران در جهان

 

 

شمار پناهندگان و مهاجران در جهان در سال گذشته میلادی از مرز ۷۰ میلیون نفر گذشته و رکورد جدیدی به ثبت رسانده است.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از خبرگزاری فرانسه (AFP)، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان، در یک گزارش سالانه در رابطه با آمار پناهندگان در سراسر جهان اعلام کرد که در سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۷۰ میلیون پناهنده یا مهاجر به ثبت رسیده که این یک رکورد جدید به شمار می آید.

کمیساریای عالی امور پناهندگان در این گزارش آمار هفتاد میلیون و هشتصد هزار پناهنده و مهاجر در جهان را محافظه کارانه توصیف کرد به ویژه آن که افراد فراری از بحران شدید ونزوئلا که سازمان ملل شمار آنها را از آغاز سال ۲۰۱۶ تاکنون نزدیک به ۳.۳ میلیون نفر برآورد کرده، به طور کامل سرشماری نشدند.

در پایان سال 2017 شمار آنهایی که به دلیل خشونت و ظلم مجبور به فرار از سرزمین خود شده بودند شصت و هشت و نیم میلیون نفر بود.

در همین حال، «فیلیپو گراندی»، رئیس کمیساریای عالی امور پناهندگان در گفت و گو با خبرنگاران در شهر «ژنو» سوئیس ضمن اعلام آمار هفتاد میلیونی پناهندگان و مهاجران، تاکید کرد که افزایش دو برابری شمار آوارگان در سراسر جهان طی ۲۰ سال اخیر همچنان به مسیر اشتباه خود ادامه می دهد.

شایان ذکر است، قسمت اعظم آوارگان و مهاجران در جهان به دلیل جنگ هایی مانند جنگ یمن و یا اقدامات تروریستی سنی های تندرو در کشورهایی مانند سوریه، عراق، لیبی و یا افغانستان بوجود آمده اند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input