آواره شدن42 هزار نفر بر اثر سیل در افغانستان

 

«کمیته بین‌المللی نجات» در گزارشی اعلام کرد، پس از یک سال خشکسالی شدید، سیل در افغانستان جان دستکم 77 نفر را گرفته و هزاران خانه را نیز تخریب کرده است.

براساس این گزارش، بیش از 42 هزار نفر از ابتدای سال 2019 میلادی بر اثر سیل آواره شده‌اند و در مجموع نیز 163 هزار نفر در 16 ولایت افغانستان نیازمند دریافت کمک فوری هستند.

به عنوان مثال در ولایت‌های «هرات»، «هلمند» و «بادغیس» باران شدید در ماه مارس و ابتدای آوریل سبب ایجاد سیل شد و زمین‌های گسترده کشاورزی را از بین برد.

دسترسی به برخی مناطق سیل زده نیز به دلیل بسته بودن جاده و یا وخیم‌تر شدن شرایط امنیتی ممکن نیست و از این رو سازمان‌های کمک‌رسان نیز از ارائه خدمات به سیل‌زدگان باز مانده‌اند.

«فضل ربی» هماهنگ‌کننده میدانی کمیته بین‌المللی نجات در هرات در این باره گفت: گاهی اوقات به روستاها می‌رویم و می‌بینیم مردم همه چیز خود را از دست داده‌اند.

در روستای «شادی بره» شهرستان «انجیل» از 190 خانوار منزل 185 خانواده از بین رفته و در یکی از شهرهای «هلمند» نیز از 300 خانوار، 200 خانوار به شدت از سیل آسیب دیده اند.

برخی آمارهای غیر رسمی شمار قربانیان سیل‌های اخیر در افغانستان را بیشتر عنوان می‌کنند و این در حالی است که احتمال جاری شدن دوباره سیل در افغانستان می رود.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input