افزایش بیش از ۲ برابری اخراج پناهجویان افغان از آلمان در سال گذشته میلادی

 

دولت آلمان اطلاعاتی را منتشر کرد که نشان می‌دهد شمار پناهجویان افغانی که در سال ۲۰۱۸ میلادی از آلمان اخراج شده‌اند، بیش از ۲ برابر شمار پناهجویان اخراجی این کشور در سال ۲۰۱۷ بوده است.

اخراج اجباری پناهجویان افغانستانی موضوع بحث‌های تندی بوده است. منتقدان اخراج پناهجویان افغانستانی با اشاره به اقدامات تروریستی سنی های تندرو در این کشور می گویند که افغانستان به دلیل وقوع حملات انفجاری، آدم‌ربایی و اقدامات مسلحانه، کشوری ناامن است.

آلمان از پایان سال 2016 پناهجویانی از افغانستان را که درخواست پناهندگی‌شان رد شده، با هواپیمای چارتر به افغانستان اخراج می‌کرد.

به گزارش رسانه ای آلمان، در سال 2018 میلادی 284 نفر از پناهجویان به افغانستان اخراج شدند، در حالی که این شمار در سال 2017 میلادی 121 نفر بوده است.

اخراج اجباری و گروهی پناهجویان افغانستانی از آلمان در حالی افزایش یافته که براساس گزارش دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان موسوم به «یوناما» سال 2018 میلادی برای غیرنظامیان این کشور خونین‌ترین سال در یک دهه گذشته بود.

براساس این گزارش در سال 2018 میلادی بر اثر درگیری‌ها، انفجار و حملات مسلحانه سنی های تندرو 3 هزار و 804 غیرنظامی در افغانستان جان باخته و 7 هزار و 189 تن دیگر نیز مجروح  شدند.

آلمان در ماه ژوئن سال 2018 پس از بازبینی وضعیت امنیتی افغانستان شرایط در این کشور را بی‌ثبات و ناامن ارزیابی کرد، ولی با این حال اخراج اجباری پناهجویان این کشور ادامه یافت.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input