پیروزی نخستین نماینده زن مسلمان در انتخابات ایالتی پنسیلوانیا

 

در رقابت های انتخاباتی ویژه در ایالت پنسیلوانیا یک بانوی مسلمان موفق شد با کسب ۶۶ درصد آرا در مقابل رقیبانش پیروز شود.

مویتا جانسون هارل، پس از برنده شدن در رقابت های انتخاباتی ویژه برای 190 امین کرسی نمایندگی، تاریخ ساز شده و به عنوان نخستین نماینده زن مسلمان درایالت پنسیلوانیا انتخاب شد.

جانسون هارل در مصاحبه با یک مجله در شهر فیلادلفیا گفته بود به این علت در انتخابات شرکت می کند زیرا به جامعه اهمیت می دهد و نیازی به این شغل ندارد.

وی که به نمایندگی از حزب دموکرات در این انتخابات شرکت کرده بود در سخنانی گفت: بسیاری از مردم وارد سیاست می شوند زیاد دنبال شغل، پول درآوردن قدرت یا شهرت هستند. من شخصا اگر به عنوان نماینده ایالتی انتخاب شوم 20 هزار دلار حقوقم کم می شود.

جانسون هارل سرپرست موقت سابق خدمات قربانیان دفتر دادستان منطقه فیلادلفیا است. وی با کسب 66 درصد آرای بیشتر از نزدیک ترین رقیبش که 20درصد آرا را کسب کرده بود، برنده انتخابات شد.

وی پس از پیروزی گفت: من فکر می کنم که بتوانم کارهای زیادی برای شهرم انجام دهم.

گفته می شود سال 2019، سال خوبی برای سیاستمداران مسلمان در ایالت متحده بوده و برای نخستین بار زنان مسلمان به کنگره آمریکا راه یابند و دیگر نمایندگان مسلمان نیز موفق شدند در رای گیری ها به پست های مهم دست یابند؛ ولی همچنان برای مسلمانان از قشر معمولی جامعه این کشور مسائل مربوط به اسلام هراسی به عنوان یک مشکل بزرگ مطرح است.

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input