حمله نژاد پرستان به زنان محجبه در نیوزلند

 

یک زن مسلمان که در خیابانی در شهر دنیدن، دومین شهر بزرگ نیوزلند، سعی داشته مانع حمله نژادپرستان عضو گروهی موسوم به  «کله پوستی» به سه زن مسلمان شود، گفته بی تفاوتی رهگذران برای کمک و ممانعت از حمله نژادپرستانه مایه شرمساری است.

به گزارش خبرگزاری های محلی، این زن مسلمان نیوزلندی که خواسته نامش فاش نشود گفته که هفته گذشته در مرکز شهر متوجه می شود دو نژادپرست کله پوستی و یک همدست زن به سه زن مسلمان که در صف ایستاده بودند نزدیک شده و در حمله ای ناموفق تلاش کرده اند تا حجاب آن ها را پاره کنند.

به گفته این زن، کله پوستی ها و دختر نه تنها سعی داشتند حجاب زنان را پاره کنند، بلکه آنان را مورد اهانت قرار داده و گفته اند که «به کشور خودتان برگردید.»

این زن مسلمان در ادامه افزود: مایه شرمساری، بی توجهی رهگذران به این حمله نژادپرستانه بود که بی تفاوت ایستاده و ماجرا را تماشا می کردند و همان زمان بود که تصمیم گرفتم مداخله کرده و به کمک زنان مسلمان بروم.

وی گفت: من آنجا ایستاده و احساس می کردم که مردم دلشان می خواهد کمک کنند اما ترسیده بودند. واقعا ناامید شدم زیرا مردم می توانستند کاری بکنند اما نکردند.

گفته می شود این حمله به پلیس گزارش نشده است. 

لازم به ذکر است شهر دنیدن، در نیوزلند معمولا شاهد گزارش حوادث اسلام هراسی نبوده و به نظر می رسد مسلمانان این شهر برخوردهای نژادپرستانه را گزارش نمی دهند.

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input