موفقیت یک نوجوان مسلمان در به دست آوردن یکی از گران‌ترین بورس‌های تحصیلی بریتانیا

 

یک نوجوان مسلمان بریتانیایی که برنده بورس تحصیلی کالج «اتین» شده، می گوید که مورد حملات اسلام هراسی از سوی کاربران اینترنتی قرار گرفته است.

این آزار و اذیت های مجازی، زمانی افشاء شد که «حسن پتال» دانش آموز 16 ساله مسلمان در بریتانیا، بورس تحصیلی 76 هزار دلاری کالج اتین، یکی‌از گران‌قیمت‌ترین دبیرستان های شبانه‌روزی پسرانه انگلستان را به دست آورد.

حسن پتال که ساکن شهر «لایتون» است،  گفت:  از زمانی که این بورس تحصیلی را کسب کردم، اهانت ها و تهمت هایی زیاد، از جمله:  خائن، دورو، مشروب خوار، سوسياليست و مانند اینها را به من نسبت داده اند. 

او افزود:  منتقدان مرا مسخره کرده اند، وگرنه چرا باید مشروب خوار نامیده شوم، درحالی که مشروبات الکلی در دین اسلام حرام است. ضمن اینکه غذای کالج هم فاقد چنین چیزی است.

حسن درباره هدفش برای پیوستن به این کالج گران قیمت، گفت:  من هنوز همان پسر مسلمان از شرق لندن هستم و  تحصیلاتی را می گذرانم که خانواده ام هرگز نمی توانستند از پس مخارجش برآیند. 

هم اکنون این نوجوان مسلمان باهوش و تلاش گر ،  در مدرسه «جورج میشل» (یک دبیرستان دولتی) درس می خواند و  با والدینش  در یک آپارتمان زندگی می کند.

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input