تعویق مجدد افتتاح نخستین مسجد آتن

 

پس از چندین بار وعده افتتاح نخستین مسجد آتن، یک مقام دولتی تاریخ جدیدی را برای افتتاح این مسجد اعلام کرد.

کوستاس گاوروغلو (Kostas Gavroglu)، وزیر آموزش، تحقیق و امور دینی، یونان اعلام کرد که افتتاح مسجد آتن، که تاکنون 5 بار به تعویق افتاده است، در ماه مارس (اسفند-فروردین) انجام می‌شود.

گاوروغلو که در نشستی با اعضای پارلمان یونان سخن می‌گفت، افزود: افتتاح این مسجد در آتن - شهری که دولت یونان تاکنون در آن عبادتگاهی برای مسلمانان نساخته است- در ماه مارس انجام خواهد شد. همچنین، هر دو حزب اصلی این کشور بر سر تأمین مالی این مسجد با هم توافق دارند.

بنا بر اعلام منابع یونانی، کار ساخت این مسجد در سال 2017 به اتمام رسید، اما افتتاح آن نیازمند طی مراحل اداری است که باعث طولانی شدن آن شده است.

تصمیم ساخت این مسجد با بودجه 887 هزار یورو، در سال 2006  اتخاذ شد، اما موانع اداری، اعتراضات گروه‌های راستگرای افراطی و مشکلات قانونی، فرایند ساخت را با کندی روبرو کرد.

پس از افتتاح این مسجد، شورایی 7 نفره شامل دو مقام دولتی از وزارتخانه‌های آموزش و اقتصاد، دو مقام از شهرداری، یک قاضی دادگاه عالی و دو نماینده از گروه‌های اسلامی اداره آن را برعهده خواهند داشت.

شایان ذکر است، 200 هزار مسلمان در آتن زندگی می کنند که به دلیل نداشتن مسجد در نمازخانه‌هایی که در اماکن مختلف ساخته شده است نماز می‌خوانند.

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input