افتتاح نخستین سرای سالمندان مسلمان در استرالیا

 

نخستین سرای سالمندان مسلمان استرالیا افتتاح شد.

ساندی مورنینگ هرالد؛ نخستین سرای سالمندان مسلمان واقع در منطقه نیو‌ساوث ولز (New South Wales) که خانه گالیپولی (Gallipoli Home) نام دارد، با حضور مقامات دولت استرالیا رسما افتتاح شد.

این خانه سالمندان که ۳۳ میلیون دلار هزینه صرف ساخت آن شده برای پاسخ به نیازهای موج مهاجران مسلمان که در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ وارد استرالیا شدند ساخته شده است.

کارکنان، معماری، کارهای هنری، محل ساخت و غذاهایی که در این مکان ارائه می‌شود همگی متاثر از فرهنگ اسلامی است و سازندگان این مرکز کوشیده اند خلاء موجود در حوزه نگهداری از سالمندان را پر کنند.

همچنین، کارکنان این که در کنار مسجدی به نام گالیپولی قرار دارد، به زبانهای ترکی، عربی، هندی، اردو، فارسی و بنگالی صحبت می‌کنند. 

«پریهان اولاگاس» که در دهه ۱۹۷۰ وارد استرالیا شده و اکنون ۸۶ سال دارد می گوید: غذاها عالی است. بهترین نکته اینجا این است که کارکنان به زبان مادری سالمندان با آنها صحبت می‌کنند و رفتار آنها متاثر از دین اسلام  است.

دولت فدرال استرالیا ۱۰ میلیون دلار به این مرکز کمک کرده است و کن ویات (Ken Wyatt) وزیر سالمندان و مراقبت‌های سالمندی در مراسم افتتاحیه آن شرکت نمود. 

وی در باره این مرکز گفته است: ما می‌خواهیم همه سالمندان استرالیایی  فارغ از اینکه کجا به دنیا آمده اند، ارتباطات اجتماعی مناسبی داشته باشند چراکه این امر سلامت و رفاه آنها را تقویت خواهد کرد.

اندی ریچاردسون (Andi Richardson) مدیر این مرکز هم می‌گوید: این سالمندان هنوز به جامعه کمک می کنند؛ آنها اینجا نیامده اند که بمیرند بلکه آمده اند که زندگی کنند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input