نگرانی سازمان پیمان امنیت جمعی از انتقال داعش به شمال افغانستان

 

کشورهای بلوک امنیتی شوروی سابق با ابراز نگرانی از انتقال سنی های تندروی داعش به افغانستان و ایجاد پایگاهی برای این تروریست‌ها در شمال این کشور متعهد شدند که مرز مشترک تاجیکستان و افغانستان را تقویت کنند.

وزیر خارجه روسیه پس از دیدار وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی گفت: اعضای این سازمان نسبت به وضعیت شمال افغانستان و تلاش گروه های تروریستی برای ایجاد پایگاهی در این منطقه ابراز نگرانی کردند.

وی افزود: همه وزیران درباره ضرورت برقراری ثبات در افغانستان گفت‌وگو کرده و کوچ اعضای داعش بویژه از عراق و سوریه به افغانستان را نگرانکننده توصیف کردند.

لاوروف ادامه داد که اعضای این سازمان بطور ویژه درباره ایجاد پایگاه عناصر داعش در ولایت‌های شمالی افغانستان یعنی مناطق نزدیک به محدوده مسئولیت سازمان پیمان امنیت جمعی نگران هستند.

به گفته لاوروف، اعضای این سازمان به همکاری‌های خود از جمله کمک به تقویت مرز مشترک تاجیکستان با افغانستان ادامه خواهند داد.

این در حالی است که تاکنون، چندین بار والی‌ ولایت‌های مختلف افغانستان گزارش دادند که بالگردهای ناشناس عناصر ترورستی را به مناطق مختلف افغانستان منتقل می‌کنند.

شایان ذکر است، کشورهای عضو ناتو کنترل حوزه هوایی افغانستان را در دست دارند و از این موضوع بی اطلاع نیستند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input