بانوی مسلمان آفریقایی تبار در انتخابات کنگره آمریکا کاندیدا می شود

 

یک بانوی مسلمان آفریقایی ـ آمریکایی قصد دارد به نمایندگی از خانواده های کارگر و مستضعف در جامعه خود در غرب ماساچوست در انتخابات کنگره آمریکا شرکت کند.

«طاهره عمادالودود» در مصاحبه ای با خبرنگاران گفت: وضعیت کنونی به نفع مردم عادی نیست و این سیستم فعلی تنها برای خدمت به برجستگان جامعه طراحی شده است.

این گفته های بانوی محجبه مسلمان تاثیر زیادی بر روی مردم گذاشته، بخصوص بر روی کسانی که تلاش های بی وقفه برای تغییر وضعیت و زیرساخت های جامعه تهیدست کرده اند و راه حل های متعددی برای حفظ جوانان ارائه داده اند.

این زن مسلمان قصد دارد در اولین انتخابات منطقه ای کنگره در ماساچوست کاندیدا شده و ریچارد نیل نماینده کنونی کنگره رقیب وی است.

وی گفت: احتمال پیروزی یک کاندیدای دموکرات او را به شرکت در انتخابات و پیروزی بر رقیبش تشویق کرده و معتقد است سیاستمداران حرفه ای نباید تنها شانس برنده شدن در انتخابات باشند و نمایندگان جامعه مردم نیز باید شانسی برای رقابت به دست بیاورند.

لازم به ذکر است در سال 2007 کیث الیسون از مینه سوتا نخستین عضو مسلمان کنگره آمریکا شد. وی همراه با آندره کارسون مسلمان دیگر اهل ایالت ایندیانا که پس از انتخابات 11 مارس 2008 به وی پیوست، هم اکنون  نمایندگان مسلمان در کنگره آمریکا محسوب می شوند.

طبق گزارش انجمن پیو در سال 2010، مسلمانان تنها 0.4% کنگره، که قوه مقننه دولت فدرال ایالات متحده آمریکا می باشد را تشکیل می دهند. این نهاد متشکل از دو بخش سنا و مجلس نمایندگان است.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input