جشن میلاد امیر المومنین علیه السلام در حسینیه رسول اعظم لندن

 

شیعیان انگلستان با برپایی مراسمی جشن میلاد امیرمومنان حضرت امام علی علیه السلام را گرامی داشتند.

در این جشن که در حسینیه رسول اعظم صلی الله علیه و آله  شهر لندن برگزار شد، شیعیان انگلستان و سایر کشورهای اروپایی، از اقشار مختلف حضور داشتند.

این مراسم که با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد، با حضور علما و شخصیت های سیاسی از جمله حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی کشمیری نماینده آیت الله العظمی سیستانی مدظله و آیت الله شیخ ضیاء الدین تولیت سابق آستان مقدس علوی و فرزند مرجع راحل آیت الله العظمی شیخ محمد امین زین الدین و سفیر عراق در انگلستان همراه بود، که اين شخصیات از سوی حجت الاسلام شیخ رحمن الحائری وکیل آیت الله العظمی شیرازی، مورد استقبال قرار گرفتند.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی کشمیری و آیت الله شیخ ضیاء الدین با ایراد سخنانی به تشریح شخصیت امیرمومنان علی علیه السلام پرداختند.

این مراسم با مدیحه سرایی مادحان در مدح و منقبت خلیفه بلافصل رسول خدا صلی الله علیه و آله، حضرت امیرالمومنین علی ابن ابی طالب علیه السلام به پایان رسید.

شایان ذکر است، حسینیه رسول اعظم صلی الله علیه و آله ـ کربلایی های مقیم لندن ـ از مراکز مرتبط با مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق شیرازی مدظله در کشور انگلستان می باشد.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input