برپایی نمایشگاه «میراث شیعیان بحرین» در انگلستان

 

نمایشگاه عکسی از قبرستان‎های ویژه شیعیان در بحرین به‌عنوان بخشی از میراث پیروان اهل بیت علیهم السلام، در دانشگاه «اکستر» انگلستان برپا شده است.

این نمایشگاه به همت مرکز مطالعات عربی و اسلامی وابسته به دانشگاه اکستر انگلستان و با نظارت پروفسور تیموتی انسول، باستان‌شناس و استاد میراث آفریقایی-اسلامی برپا شده و در آن تصاویر و آثاری از قبرستان‌های ویژه شیعیان در بحرین به ‌عنوان بخشی از میراث پیروان مذهب تشیع به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه با هدف تبیین جنبه‎های ناگفته از زندگی مردم بحرین که بیانگر تنوع  آداب و شعائر اسلامی در بحرین ومنطقه خلیج فارس است، برگزار شده است.

برگزارکنندگان این نمایشگاه که تا روز پنجشنبه ۱۷ اسفندماه ادامه دارد، بر این باورند که مقبره‌ها، اماکنی هستند که شیعیان بحرین به زیارت اموات خود رفته و به شیوه‌های مختلف از آنها یاد می کنند.

 گل‎های پلاستیکی، بخور، شیشه‎های گلاب، ظروف آبیاری گیاهان، قطعه‌های پارچه‌ای که اطراف سنگ پیچیده شده و پرچم‎های تزئیینی از جمله اشیائی به شمار می‌رود که بر روی قبرها گذاشته می‌شود و در قالب تصویر در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

گفتنی است، برپایی این نمایشگاه در دانشگاه اکستر انگلیس بخشی از طرح بزرگ ثبت نقوش و کتیبه‌های تاریخی در بحرین است و «مارک اوین جونز»، استادیار تاریخ مرکز مطالعات عربی و اسلامی دانشگاه اکستر این آثار را بسیار زیبا و جذاب توصیف کرد.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input