رسیدگی به پرونده مسلمان‌ستیزی کارخانه آمریکایی

 

کمیسیون فرصت‌های اشتغال برابر (EEOC) آمریکا نظر خود را درباره اقدام یک کارخانه بسته‌بندی گوشت در ایالت «کلرادو» در عدم اجازه به کارگران مسلمان برای خواندن نماز در محل کار و اخراج آن‌ها اعلام کرد.

بر اساس نظر این کمیته، عدم اجازه به کارگران مسلمان برای خواندن نماز در محل کار و اخراج آن‌ها بر خلاف قانون و نقض حقوق شهروندی و آزادی دینی این کارگران بوده است.

کارخانه بسته‌بندی گوشت «کارگیل» در ایالت کلرادو سال ۲۰۱۵ پس از تجمع اعتراضی کارگران مسلمان سومالیایی به دلیل عدم اجازه آن‌ها برای اقامه نماز در محل کار، ۱۵۰ نفر از آن‌ها را اخراج کرد.

این کارخانه پس از درخواست کارگران مسلمان برای اقامه نماز در محل کار، درب نمازخانه را نیز برای جلوگیری از برگزاری نماز به روی این کارگران بسته است.

«قصیر محمد بای» وکیل حقوقی کارگران مسلمان در بیانیه‌ای اظهار کرد: این پناهجویان سخت‌کوش، بسیار متعهد و مورد اعتماد و وفادار به تعهدات کارخانه کارگیل بودند؛ اما این کارخانه درخواست آن‌ها را مبنی بر اقامه نماز در ساعت استراحت رد کرد و تأثیر مخرب چنین رفتاری را روی زندگی‌ آن‌ها نادیده گرفت.

شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی نیز پس از اخراج کارگران در بیانیه‌ای علاوه بر محکوم‌کردن رفتار تبعیض‌آمیز و نقض حقوق کارگران مسلمان خواستار جبران حقوق مالی آن‌ها شده بود.

کارخانه کارگیل نیز با این ادعا که مسئله بوجود آمده یک سوءتفاهم بوده است، اعلام کرده است که حاضر به گفتگو با «کمیسیون فرصت‌های اشتغال برابر» برای حل و فصل شکایت کارگران مسلمان اخراج‌شده، نیست.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input