ادامه پاکسازی عراق از داعش ها

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که دستگاه اطلاعات ملی توانست «والی داعش در بغداد» و دستیار رسانه‌ای و معاون امور جنگی‌اش را به هلاکت برساند.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از بغداد الیوم، یحیی رسول در بیانیه‌ای اعلام کرد، طبق اطلاعات دقیق، دستگاه اطلاعات ملی عراق در عملیاتی ویژه، توانست عمر شلال عبید، والی بغداد، لیث جمال ملقب به ابو البراء، دستیار رسانه‌ای او و قتال المهاجر، معاونش را که تابعیت عربی داشت، به هلاکت برساند.

وی ادامه داد: پیشتر نیز احمد عیسی ملقب به ابو طلحه والی سابق بغداد به هلاکت رسیده بود که پس از او، عمر شلال در این پست قرار گرفت

در خبری دیگر، وزارت کشور عراق اعلام کرد که 7 عنصر گروه تروریستی داعش در استان صلاح الدین واقع در شمال بغداد دستگیر شده اند.

در این بیانیه آمده است که با رصد تحرکات سنی های تندرو و پیگیری های دقیق اداره اطلاعات وزارت کشور این تروریست ها در عملیاتی جداگانه و در مناطق گوناگون شهرستان التوز در استان صلاح الدین دستگیر شدند.

این افراد طبق ماده 4 تروریسم به جرم عضویت در گروه تروریستی داعش تحت تعقیب بودند.

بر اساس این بیانیه، دستگیر شدگان در بازجویی های اولیه به انجام عملیات تروریستی علیه غیر نظامیان و نیروهای امنیتی عراق در دوران اوج فعالیت داعش در این کشور اعتراف کردند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input