هشدار اتحادیه اروپا به مجارستان به دلیل بدرفتاری با مهاجران افغانستانی

 

 

کمیسیون اتحادیه اروپا به دلیل بدرفتاری با پناهندگان افغانستانی، محروم کردن آن‌ها از غذا و تلاش برای اخراج اجباری آن‌ها، به مجارستان هشدار داد و این اقدامات را نقض قوانین حقوق بشری دانست.

به گزارش شیعه ویوز، سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا به خبرنگاران در بروکسل گفت: این کمیسیون نسبت به گزارش‌های بد رفتاری مجارستان با پناهجویان افغانستانی نگران است و چنین اتهاماتی را بسیار جدی می‌گیرد.

وی  اظهار داشت: کمیسیون در حال حاضر پرونده‌ای را در رابطه با قوانین مجارستان درباره پناهندگان و بازگرداندن آن‌ها در دادگاه دارد و بررسی آن در جریان است.

آگوست سال گذشته نیز کمیته حقوق بشر هلسینکی واقع در بوداپست مجارستان، مواردی را ثبت کرده بود که این کشور از دادن غذا به پناهجویان، در برخی موارد تا 5 روز، خودداری کرده است.

با وجود وعده‌های مقامات مجارستانی برای اطعام پناهجویان این سازمان مردم نهاد در فاصله ماه‌های فوریه و آوریل 8 مورد دیگر از گرسنگی دادن به پناهجویان را به ثبت رساند. براساس گزارش این سازمان در مجموع 21 نفر توسط مقامات مجارستانی برای مدت طولانی از دریافت غذا محروم شده بودند.

به گزارش «ای یو آبزرور»، کمیته حقوق بشر هلسینکی همچنین گزارش داد، به بزرگسالانی که در بازداشت بوده و در انتظار اخراج بسر می‌برند غذا داده نمی‌شود و در بازداشت گرسنگی می‌کشند و تنها زنان باردار و یا بیماران غذا دریافت می‌کنند.

سخنگوی رئیس جمهور مجارستان سپتامبر گذشته در این باره به خبرنگاران با لحنی شدید گفته بود: ما به هیچ یک از مهاجران غیر قانونی غذای رایگان نمی‌دهیم.

اخیرا نیز کمیته مبارزه با شکنجه شورای اروپا  در گزارشی از نحوه عملکرد پلیس آلمان در برابر پناهجویان افغانستانی انتقاد کرده و افزوده بود، شماری از پناهجویان که آگوست سال گذشته از آلمان به افغانستان اخراج شدند با آزار و اذیت پلیس روبرو شده بودند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input