نشست مشترک مراکز اسلامی کانادا با حضور نماينده مرجعيت شيعه آيت الله العظمى شيرازى

 

نشست مشترکی بین مراکز اسلامی «کانادا» برگزار شد.

نشست مشترکی بین مراکز اسلامی كانادا، با حضور «حجت الاسلام شیخ صالح سیبویه» نماينده مرجعيت شيعه آيت الله العظمى شيرازى و برخی شخصیت های دینی غیر مسلمان و شخصیت های سیاسی کشور کانادا؛ در شهر «اتاوا» پایتخت این کشور برگزار شد.

در این مراسم که دو تن از نمایندگان پارلمان فدرال كانادا، پدر جكوز كابانگو jacques kabangue به نمايندگي از كليساي مركزي اتاوا، و نیز مدیران دیگر مراکز مذهبی حضور داشتند.

حاضران در این نشست، با اشاره به پیام صلح و برابری دین مبین اسلام درباره همه نژاد ها و جنسیت های مختلف، با اشاره به شخصیت های مهم و تاریخی دین اسلام که به شهادت تاریخ از صلح و مهربانی در جامعه دفاع نموده و در راه هدایت مردم برای بهتر زیستن جان خود را نیز فدا نمودند، بر مسلمان نبودن گروه های تروریستی تاکید کردند.

همچنین در این نشست، «حجت الاسلام شیخ صالح سیبویه» نماینده مرجعیت شیعه و مدير مركز آيت الله العظمى شيرازى در مونتريال و مركز اسلامى ايرانيان طی گفتگویی، ضمن ابلاغ سلام مرجع عاليقدر آيت الله العظمى شيرازى و تاکید ایشان بر فرهنگ همزیستی مسالمت آمیز، خواستار دفاع از انسانیت شد و تنها راه آن را مطرح نمودن اسلام واقعی برای برملا ساختن انگیزه های ویرانگر و تکفیری سلفی ها و وهابی ها دانست.

در این نشست، پیام های «جاستین ترودو» نخست وزیر کشور کانادا، و نیز «جیم واتسن» شهردار اتاوا نیز قرائت شد که طی آنها حمایت بی چون و چرای خود را از جامعه اسلامی اعلام کردند.

در پایان این مراسم نیز، آقای «جعفر هاشمی» از برگزار کنندگان این همایش، از طرف کلیه دست اندرکاران برگزاری آن، از «حجت الاسلام شیخ صالح سیبویه» به عنوان نماینده مرجعیت شیعه و مدیر مرکز آیت الله العظمی شیرازی و مرکز اسلامى ایرانیان در کانادا، تشکر و قدر دانی نمود.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input