تاکید بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی بر لزوم حضور جوانان در کارها و مسئولیت‌ها

 

 

بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی به مناسبت روز جهانی مهارت‌های جوانان بیانیه‌ای صادر کرد. 

در این بیانیه آمده است: بر اساس جدیدترین آماری که سازمان ملل متحد ارائه نموده، بیش از 1/2 میلیارد جوان 15 تا 24 ساله 16 درصد جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند و اگر توانمندی‌های آنان که انرژی فوق العاده‌ای به شمار می‌روند بر پایه اصول و مبانی انسانی و عادلانه در مسیر رشد و توسعه قرار داده شود، جامعه انسانی را از شکوفایی، ثبات و امنیتی فوق العاده برخوردار می‌کند.

 

این بیانیه افزود: بنا به داده‌های متخصصان و کارشناسان، شرکت دادن جوانان در امور مختلف راهکاری است برای پیشگیری از چالش‌هایی از قبیل بیکاری، فقر، عدم مساوات جنسیتی، جنگ‌ها و نیز 

 مهاجرت. 

این بیانیه ادامه داد: مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی در مناسبت‌های مختلف و در خلال بیانات خود بخش بزرگی را به موضوع جوانان و راه‌های ارتقا بخشیدن به مسئولیت‌های آنان، به ویژه در جهان اسلام اختصاص داده‌اند؛ جهانی که از بحران‌های اجتماعی فراوانی در رنج است.

برای مثال معظم له فرموده اند: ایجاد فرصت‌های شغلی توسط حکومت‌ها و نظام‌های حاکم برای جوانان امری بدیهی است، تا جوان گرفتار آفت و عوارض ویرانگر و نابود کننده بیکاری نشود؛ زیرا جوان بیشتر و بهتر از دیگران کار می‌کند. 

این بیانیه افزود: مرجع عالیقدر تأکید دارند که از حقوق جوانان بر جامعه و سران این است که شغل و زندگی مناسبی برای آنان تأمین کنند تا نسلی پایبند به تسامح، بیدار و آگاه به حقوق بشر به وجود آید و در این باره فرموده اند: آموزش، تمرین و آشناکردن جوانان با انتخابات آزاد و نهادهای برآمده از قانون اساسی و رقابت مثبت و انواع آزادی‌های صحیح اسلامی امری است ضروری که نباید آن را نادیده گرفت. 

معظم له در تبیین این معنا فرموده‌اند: «اگر فضای آزادی برای انسان فراهم نشود، به هیچ وجه نباید انتظار نوآوری، پیشرفت و رشد توانمندی‌ها را از او داشت».

بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی در پایان بیانیه خود آورده: ما با مغتنم شمردن این فرصت جهانی، رهنمودهای مرجعیت شیعه را به گوش رهبران و سران جوامع انسانی، صاحب نظران و تمام افراد ذی ربط با امور انسانی می‌رسانیم و امیدواریم که شنوای آموزه‌های حکیمانه ایشان باشند تا مصالح و منافع انسان‌ها با هر نام و نژاد و قومیت و دینی تحقق یابد.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input