توصیه مرجعیت شیعه به طلب تمام مفاهیم اسلامی از امامان معصوم علیهم السلام

 

مرجعیت شیعه «آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی»مدظله، در میان جمعی از مسئولان، استادان و طلاب حوزه علمیه شیخ ابن ادریس حلی از شهرک صدر بغداد فرمودند: معنی توفیق، پارسایی و پرهیزگاری و دیگر مفاهیم اسلامی را تنها باید از امامان معصوم علیهم السلام طلب نمود.

به گزارش شیعه ویوز  معظم له ، با اشاره به جایگاه شهر مقدس کاظمین افزودند: از حوزه علمیه کاظمین عالمان بزرگی وارد جامعه شدند و همگی آنها روزگاری مانند شما جوان بودند، ولی بسیاری دیگر نیز بودند که به مدارج بالا دست نیافتند؛ پس باید دلیل موفقیت کسانی که به موفقیت رسیده اند را جستجو نمود.

ایشان ادامه دادند: میان آنها و دیگران دو تفاوت وجود دارد، یکی آمادگی و کوشش علمی به ویژه در مرحله جوانی و دیگری تقوای حقیقی که نیاز به اراده ای مستحکم دارد؛ و با این دو ویژگی است که انسان فقیه، بزرگ شده، در دنیا موفق می شود و پس از فوت او و طی صدها سال از دانش وی بهره ها می برند و در آخرت نیز اجر عظیمی عائد او می گردد.

مرجعیت شیعه همچنین طی رهنمودهایی تاکید کردند: شهر مقدس کاظمین، شهر امام کاظم و امام جواد علیهما السلام است؛ پس بر شماست که تمامی مفاهیم و معانی توفیق، پارسایی و پرهیزگاری را از این دو امام همام بطلبید.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input