دیدار هیئتی از دفتر مرجعیت و مجموعه رسانه ای امام حسین علیه السلام، با عشایر عراق

 

هیئتی به نمایندگی از دفتر مرجعیت شیعه در شهر مقدس کربلا، و مجموعه رسانه ای امام حسین علیه السلام، با حضور در دیوان عشیره «آل رحیم» در منطقه «الحیدریه»، با بزرگان و شیوخ این عشیره دیدار کردند.

به گزارش شیعه ویوز، استقبال از این هیئت با مراسم سنتی عرب زبانان به نام «یزله» همراه بود که در آن شعرهایی نیز از رشادت های عشایر عراقی و ارادت آن ها به خاندان مرجعیت شیرازی خوانده شد.

در این دیدار که در ادامه سلسله دیدارها با عشایر عراق صورت گرفت، حجت الاسلام و المسلمین «سید مهدی شیرازی» ( فرزند مرجع راحل، آیت الله العظمی سیدمحمد حسینی شیرازی (قدس سره)، طی سخنانی با اشاره به نقش پر نفوذ بزرگان و شیوخ عشایر در فرهنگ مردم عراق، از آنان خواست بر امور جوانان همت گمارند و از نفوذ افکار مخرب و ترویج اعتقادات مسموم در میان جوانان جلوگیری کنند.

 فرزند مرجع راحل، همچنین با اشاره به فعالیت رسانه های انحرافی، آگاهی دادن به جوانان را وظیفه شیوخ عشایر دانست و در باره سیاست های این برنامه ها مبنی بر هدف قرار دادن جوامع شیعی، توضیح داد.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی شیرازی همچنین با تاکید بر لزوم اهتمام به ازدواج جوانان، از تبلیغاتی که ازدواج در سنین مناسب و داشتن فرزندان زیاد را نهی می کنند، انتقاد کرد.

«شیخ کاظم الحسناوی» از بزرگان عشیره «آل رحیم» نیز به نوبه خود از حضور این دو هیئت در دفتر عشیره آل رحیم تشکر کرد و با اشاره به نقش پر رنگ خاندان مرجعیت شیرازی در تاریخ عراق، از جمله در انقلاب 1920 در این کشور و شکست استعمار انگلیس، حمایت عشایر عراق از مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی  شیرازی را اعلام کرد.

وی همچنین با تشکر و قدردانی از سخنان فرزند مرجع راحل، بر لزوم پیاده سازی این رهنمودها تاکید کرد.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input