مرجعیت شیعه : ایام‌ محسنیه خاستگاهی برای احیای سنت های اسلامی از بین رفته

 

مرجعیت شیعه طی سخنانی فرمودند: اسلام پس از شهادت پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) به طور کامل منقلب و واژگونه شد.

به گزارش شیعه ویوز، مرجع عالی قدر آیت الله العظمی شیرازی (مدظله)، که در اجتماع بزرگ عزاداران نبوی سخن می گفتند، افزودند: اولین کشته سیاسی پس از شهادت پیامبر (صلی الله علیه وآله)،  حضرت «زهرا سلام الله علیها» بودند که به دلیل بیان حقائق، به شهادت رسیدند؛ در حالی که رسول خدا برای خطبه خواندن حتی یک نفر را به قتل نرساندند.

اسلامی که از پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) و از سیره ی ایشان جدا باشد، اسلام نیست. باید به جهان رسانده شود که حضرت زهرا سلام الله علیها برای چه کشته شدند.

معظم له در ادامه با اشاره به ایام «محسنیه»  افزودند: این مناسبت را فرصتی خوب برای معرفی اسلام حقیقی بدانید و آگاه باشید که این عزاداری های محسنیه، ادامه ی عزاداری های محرم و صفر است. اینکه بعضی از عمامه به سرها بگویند این مناسبت در زمان گذشته نبوده است، این حرف شخصی که مکاسب خوانده، نیست و عوام حقیقی این مدعیان هستند.

ایشان با اشاره به روایات و با استفاده از استدلال های علمی، ادامه دادند:  ایام محسنیه همانند بسیاری از شعائر دینی نیازی به این ندارد که بگویند در گذشته وجود داشته است یا نه، و ایام محسنیه نیز همانند سایر شعائر مورد تأیید اصول و مبانی اسلامی است.

مرجع عالی قدر در ادامه با اشاره به مسئله ای تاریخی از سیره پیامبر اسلام افزودند: حضرت زهرا سلام الله علیها در خطبه هایشان سخنانی به زبان آوردند که امروزه از آن با تعبیر افشاگری یاد می شود، و لیکن با ایشان چنان رفتارهایی شد.

مرجعیت شیعه فرمودند: زمانی که زنان مدینه پس از مجروح شدن آن حضرت به دیدار ایشان آمدند، حضرت زهرا سلام الله علیها در پاسخ احوال پرسی زنان، چنین فرمودند: «صبح کردم در حالی که از دنیای شما می روم، و از مردان شما روی برگردانده ام.»

این اتفاقات پس از شهادت رسول خدا (صلی الله علیه وآله) رخ داد و این حقایق باید به جهانیان رسانده شود.

ایشان افزودند: این جنایات در حق حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) در حالی رخ داد که کفار در اسلام به پنج دسته تقسیم شده اند و تنها می توان کافر حربی را  آن هم در حال جنگ و در مقام دفاع کشت، و هیچ کافر دیگری را نمی توان کشت. این زیبایی اسلام است که باید دنیا بداند.

معظم له با اشاره به نزدیک بودن ایام محسنیه، ادامه دادند: چند روز دیگر وارد شعائر مقدس محسنیه می شویم و همگان باید همت کنند تا دستورات اسلام از بین رفته را از طریق احیای شعائر محسنیه زنده کنند و به جهانیان ارائه نمایند.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input