گردهمایی سالانه بانوان، در محضر مرجعيت شيعه آيت الله العظمي شیرازی مدظله

 

طبق روال سال‌های گذشته در ماه رمضان عظیم، گردهم‌آیی بانوان در بیت مرجع عالی قدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی (مدظله) در شهر مقدس قم، برگزار شد.

آیت الله العظمی شیرازی مدظله طی سخنراني در جمع بانوان،  با اشاره به حدیث «سلسله الذهب» که از امام رضا علیه السلام در نیشابور نقل شده، فرمودند: هر چيزی منوط به شرايطی است. بدين معنا که توحيد بايد همراه با نبوت باشد، و توحيد و نبوت نيز بايد با شهادت به ولایت ائمه عليهم السلام باشد،  و نبوت و ولایت از شروط قبول توحيد هستند.

همين گونه، سعادت مندی نياز به شروط آن دارد.

معظم له در ادامه فرمودند: دو مطلب برای هر کدام از ما حائز اهمیت است که هرچه در آن پيش برویم، باز هم نیاز به سعی در این دو مسیر رشد داریم.

مطلب اول،  تزکیه نفس است. همان گونه که خدای متعال فرموده است: قَدْ أَفْلَحَ مَنْ زَكَّاهَا.

بدين معنا که تنها راه سعادت، تزکیه نفس است. این عمل منوط به تصمیم راسخ هر کدام از ماست. تزکیه نفس یک واجب عینی است و هرکسی باید همانند نماز و روزه بدان پاي بند باشد.

وظيفه دوم همه ما، هدایت ديگران است. يعنی هر کسی به مقدار توان خود، وظیفه دارد ديگران را هدایت کند تا آن فرد به حد اقناع برسد و قانع شود، آن گاه خواه بپذيرد و خواه نپذيرد.

اين وظیفه یک واجب کفایی است که در زمان فعلی،  من فیه الکفایه وجود ندارد و گستردگی معصیت و گمراهی جهانیان، گواه بر این مطلب است.

آیت الله العظمی شیرازی تاکید کردند:  همگان در برابر سایرین مسئولیم،  و باید به مقدار توان خود، خداباوری و معادباوری و امام باوری را تبلیغ کنیم؛  باید تبلیغ به مقداری باشد تا دیگران قانع شوند و این مسئله فرصت بسیار زیادی می طلبد.

معظم له خاطر نشان فرمودند:  پرداختن به این مسائل در زمان گذشته بسیار دشوار بود، اما در زمان فعلی بستر تبلیغ دین به مقداری زیاد گسترده است،  پس باید از این فرصت استفاده کرد.

آیت الله العظمی شیرازی در پایان به همگان - مخصوصا جوانان - سفارش فرمودند که این دو امر، یعنی تزکیه نفس و هدایت دیگران را، از این پس در تمام زندگی خود پیاده کنند و بیش از پیش مورد توجه قرار دهند.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input