جلسات رمضانی تفسیر قرآن کریم در دفتر مرجعیت شیعه در شهر مقدس کربلا

 

با هدف استفاده شایان از ماه مبارک رمضان در امور عبادی و ترویج فرهنگ قرآن کریم و تعالیم اهل بیت علیهم السلام دفتر آیت الله العظمی سید صادق  شیرازی مدظله در شهر مقدس کربلا جلسات رمضانی خود جهت تفسیر آیات قرآن مجید را دایر کرده است. 

این جلسات قرآنی با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی شیرازی همراه است.

شیخ ناصر اسدی، یکی از اعضای این دفتر در این باره گفت: ما در دفتر مرجعیت شیعه، فقیه و محقق بزرگوار آیت الله العظمی سید صادق شیرازی دام ظله همچون سنوات گذشته و بعد از سقوط نظام سابق در عراق، جلساتی در رابطه با تفسیر قرآن کریم برگزار میکنیم.

وی افزود: این جلسات تفسیری در رفع شبهات مختلف جامعه از قبیل پرداختن به موضوعات شرک و بی دینی و نیز مفاسد اجتماعی و غیره کوشا می باشد، و جامعه ما خصوصا جوانان نیازمند چنین جلساتی هستند که در این راستا  مرجعیت شیعه تاکیدات فراوانی در اهتمام ورزیدن به امور جوانان داشته اند. 

اسدی ادامه داد: مطالب قرآنی دارای جذابیت های متنوعی از قبیل داستان ها، ارشادات، راهنمایی های ساده و آسان و در عین حال تربیت کننده است.

شیخ زهیر الاسدی سخنران و خطیب مذهبی در این باره گفت: ماه رمضان عظیم به ماه علم، معرفت، ادب و عبادت معروف بوده و از اهمیت ویژه ای نزد مسلمانان برخوردار است.

وی افزود: ما در شب های پر برکت این ماه یک جلسه علمی نیز برپا نموده ایم که در آن علما و فضلا به صورت موشکافانه به مسائل فقهی و امور عقیدتی می پردازند.

هاشم المطیری یکی از مسئولان سازمان عمل اسلامی عراق نیز در این باره گفت: این جلسات پربار علمی، میزان آگاهی افراد شرکت کننده را خصوصا در مسائل عملی و امور مرتبط به این ایام افزایش می دهد .

 گفتنی است، جلسات تفسیر قرآن کریم که هر شب ماه مبارک رمضان و با حضور جمعی از علما و فضلا و طلاب حوزه های علمیه در دفتر مرجعیت شیعه برگزار می شود، اهتمام ویژه ای به جوانب روانی یک فرد مکلف و تبیین کننده وظایف او در زمان غیبت و تربیت و ریاضت نفس دارد.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input