بازداشت يكى از علماى شيعه در كشور كويت

 

 سازمان اطلاعات کشور کویت اقامت حجت الاسلام والمسلمين شیخ عبدالرضا معاش را باطل كرد و از ایشان خواست ظرف 48 ساعت خاک این کشور را ترک کند. 

سازمان اطلاعات کشور کویت در روز گذشته اقدام به بازداشت حجت الاسلام والمسلمين شیخ عبدالرضا معاش بدون نشر هیچگونه خبری از این موضوع نمود.

بر اساس گفته برخی منابع آگاه اقامت شیخ عبدالرضا معاش در کشور کویت لغو و از ایشان خواسته شده است تا ظرف چهل و هشت ساعت این کشور را ترک کند.

این در حالی است که دستگیری و بازداشت ایشان در پی هیاهویی بود که از طرف سنى هاى تندرو و وهابی ها در کشور کویت در سایتها و شبکه های اجتماعی برپا شده بود.

بر همین اساس شیعیان کشور کویت از حکومت این کشور خواستند تا با دوری گزیدن از تعصب و خضوع در برابر اینچنین رفتارهایی و کنار گذاشتن سیاست تفرقه، بر اساس قانون مسالمت آمیز عمل نمایند.

این در حالی است که پیش از این کشور کویت یک چنین اقدامی را علیه تنى چند از علما و سخنرانان شعيه از جمله سید باقر فالی ، سید مرتضی قزوینی ، شیخ ناصر حائری، شیخ جواد ابراهیمی ، شیخ زمان الحسناوی ، شیخ جعفر ابراهیمی ، شیخ حسین الفهید و سید محمد صافی اتخاذ کرده بود.

ایشان کسانی بوده اند که در این کشور اقدام به برگزاری مجالس در حسینه های این کشور و ایراد خطابه می پرداخته اند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input