بیانیه سازمان جهانی دیده بان حقوق شیعیان در واکنش به شهادت عزاداران حسینی در حادثه باب الرجا

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان (شیعه رایتس واچ) با صدور بیانیه ای در واکنش به شهادت ده ها تن از عزاداران حسینی در حادثه باب الرجا حرم حسینی، خواستار انسجام هرچه بیشتر خادمان عتبات عالیات شد.

در این بیانیه آمده است: سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان، اکنون سوگوار دو موضوع است، یکی به شهادت رسیدن شیعیان در ورودی باب الرجای حرم حسینی در روز عاشورا و دیگری، به خاک و خون کشیده شدن افراد در اقدامات تروریستی سنی های تندرو و خشونت اعمال شده از سوی برخی حکومت های سیاسی یا گروه های افراطی.

شیعه رایتس واچ با اشاره به اینکه، همه ساله میلیون ها نفر در عزای طویریج شرکت می نمایند و از 50 سال پیش تاکنون چنین اتفاق خونینی رخ نداده، از وقوع این حادثه ابراز تأسف کرد. 

این سازمان حقوق بشری، در ادامه با تعظیم مقام شهدای حادثه باب الرجا، تاکید کرد: ما از مدیران و گردانندگان شعائر مقدس حسینی و مدیریت عتبات مقدس شهر مقدس کربلا می خواهیم با در نظر گرفتن افزایش مداوم جمعیت شرکت کننده در این مناسبت ها به منظور برپایی شعائر دینی، تدابیری کارآمد و منسجم تر در پیش گیرند.

شیعه رایتس واچ، در پایان بیانیه خود برای شهدای این حادثه، علو درجات و برای مصدومان آن شفای عاجل را از خدای منان خواستار شد.

شایان ذکر است، بنابر آماری که مسئولان امر ارائه داده اند بیش از 4 میلیون زائر از داخل و خارج عراق برای برگزاری مراسم مقدس حسینی در روز عاشورا وارد شهر مقدس کربلا شده بودند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input