نظافت خیابان‌های هند به مناسبت نیمه شعبان

 

جوانان هند به مناسبت سالروز میلاد امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف و برگزاری جشن‌ نیمه شعبان اقدام به نظافت خیابان‌ها و معابر شهرهای مختلف این کشور می‌کنند.

همچنین شیعیان و محبین اهل بیت علیهم السلام از امشب ۳۱ فروردین (۲۰ آوریل) مراسم جشن میلاد امام زمان ارواحنا فداه را همزمان با نیمه شعبان برگزار می‌کنند.

این مراسم در قالب‌های مختلف شب شعر،‌ سمینار، مقاله‌نویسی،‌ مراسم دعا ویا جشن برگزار در شهرهای مختلفی از جمله لکنهو، بمبئی، بنارس،‌ کشمیر، دهلی‌نو،‌ بیهار و بسیاری دیگر از شهرهای هندوستان برگزار می گردد که در برخی از آنها اهل تسنن نیز حضور دارند.

مداحان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در این مراسم‌ به قصیده‌سرایی پرداخته و علما نیز در قالب مجالس سخنرانب به مسئله غیبت آن حضرت و وظائف شیعیان در زمان در دسترس نبوودن امام می‌پردازند.

چراغانی کردن خیابان‌ها و مساجد،‌ توزیع غذاهای مخصوص عید میلاد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، دعوت از اقوام، صله رحم، حضور در آرامگاه‌ها و قرائت قرآن و فاتحه برای درگذشتگان از جمله مراسمی است که مسلمانان جامانده از زیارت سید الشهدا علیه السلام، در چنین ایامی اهتمامی بیشتر بر آن دارند.

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input