اهتزاز پرچم زنده نگه داشتن حجاب در اورست

 

گروهی از زنان با ملیت های مختلف پرچم «زنده نگه داشتن حجاب» را در اورست به اهتزاز در آوردند.

یک گروه 14 نفره از زنانی از 11 ملیت مختلف برای انتقال این پیام به جهانیان که همه زنان فارغ از هر قومیت و مذهبی که دارند،یکسان هستند کوه اورست را تا اردوگاه جنوبی آن بالا رفتند.

این صعود هشت روزه تا اردوگاه هایی که در ارتفاع پنج هزار و 380 متری وجود دارد از سوی گروه «زنده نگه داشتن حجاب» ترتیب داده شد تا تصورات غلط در مورد این نماد اسلامی را از بین ببرد.

اعضای این تیم که در امارات متحده عربی زندگی می کنند در «راس الخیمه» تحت مربیگری «مانال رستوم» که این گروه را در سال 2014 میلادی در فیس بوک ترتیب داد، آموزش دیده اند.

این تیم که اعضای آن در رده سنی 17 تا 40 سال قرار دارند در «کاتماندو» واقع در نپال هم دیدار کرده و در آنجا برنامه صعود را آغاز کردند.

این زنان که از همه جهان آمده بودند برای گسترش پیام همزیستی مسالمت آمیز این اقدام را انجام داده و پرچم زنده نگه داشتن حجاب را در اردوگاه جنوبی اورست به اهتزاز در آوردند.

گروه «زنده نگه داشتن حجاب» در اصل جایگاهی برای زنان است تا در مورد مسائل مربوط به حجاب با هم گفتگو نموده و اقداماتی برای جلب توجه دیگران به حجاب انجام دهند که یکی از این اقدامات منجر به صعود آنها در نپال شد.

رستوم که در دوبی زندگی می کند در این باره گفت: «آنچه من می خواستم به دست بیاورم افزایش آگاهی مردم در مورد شکیبایی، شمولیت و برابری زنان در سراسر جهان بود.»

این مربی به دلیل فعالیتش در زمینه ورزش و حجاب شهرت دارد. در سال 2015 میلادی او با حجاب اسلامی در تبلیغات شرکت نایک که قرار بود لباس هایی را برای ورزشکاران محجبه به بازار عرضه کند، شرکت کرد.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input