ادامه تحصن شیعیان هزاره در کویته

 

 

با وجود بارش شدید باران در شهر کویته تحصن مردم شیعه هزاره، در اعتراض به حمله تروریستی مرگبار سنی های تندرو به بازاری در این شهر همچنان ادامه دارد.

سومین روز از تحصن مردم هزاره در کویته برای پیگیری دولت در خصوص وضعیت تامین امنیت آن ها منجر به مسدود شدن بسیاری از خیابان ها در این شهر شد.

هزاران نفر از مردم هزاره در سومین روز از اعتراضات خود برای نبود تامین امنیت مردم توسط نیروهای نظامی در این شهر، خواستار حضور شخص عمران خان برای پیگیری فوری در این خصوص در کویته شدند.

گفتنی است از روز شنبه مردم هزاره سراسر پاکستان با برگزاری تجمعات اعتراضی، خواستار اقدام جدی دولت پاکستان برای تامین امنیت این قوم در شهر کویته شدند.

سازمان جهانی دیده‌بان حقوق شیعیان (شیعه رایتس واچ) نیز با صدور بیانیه ای ضمن محکوم نمودن حمله ترورستی اخیر سنی های تندرو به شیعیان هزاره در پاکستان و افغانستان، خواستار تامین امنیت جانی شیعیان در این کشورها شده و درباره پیامدهای ادامه بی تفاوتی های حکومتی به جان شهروندان هشدار داد.

در حادثه انفجار تروریستی بمب در یک بازار میوه فروشی در منطقه «هزار گنجی» در شهر کویته، مرکز ایالت بلوچستان  در حدود 100 تن از شیعیان به شهادت رسیده و یا مجروح شدند.

اکثر قربانیان این اقدام تروریستی سنی های تندرو، شیعیان هزاره بودند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input