نیروهای آل سعود بار دیگر به استان القطیف حمله ور شدند

 

نیروهای اضطراری سعودی و تیم های وابسته به اداره تحقیقات عمومی عربستان، با خودروهای زرهی و عناصر مسلح به شهر شیعه نشین صفوی در شمال استان القطیف یورش بردند.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از پایگاه خبری مرآه الجزیره، یورش نیروهای امنیتی عربستان به شهر صفوی که بازداشت ناموجه عده دیگری را به همراه داشت، باعث رعب و وحشت بین مردم این منطقه شد.

منابع محلی در این باره اعلام کردند: نیروهای سعودی متشکل از نیروهای اداره تحقیقات و امنیت عمومی آل سعود به خیابان امام علی علیه السلام در شهر صفوی یورش بردند و پس از محاصره یک ساختمان مسکونی، با ده ها عنصر مسلح به آن حمله و اقدام به تخریب آن کردند.

این منابع اضافه می کنند: خودروهای نظامی نیروهای آل سعود ساختمان مذکور را به محاصره خود درآوردند و بدون توجه به زنان و کودکان و به بهانه کشف و ضبط مدارک غیرقانونی به آن حمله کردند.

اطلاعات وارده از این منطقه حاکی است که نیروهای سعودی به این ساختمان که تنها زنان و کودکان در آن بودند، یورش بردند. این درحالی است که تمامی صاحبان این ساختمان مسکونی هفته گذشته بدون اعلام هیچ گونه دلیلی بازداشت شدند.

یک منبع محلی دراینباره گفته که نیروهای امنیتی سعودی در جریان یورش به این منطقه ۳ برادر به نام های خضر عباس الهانی، علی عباس الهانی، احمد عباس الهانی و همنطور دایی آنها به نام احمد عبدالله الحی  را به همراه برادر یک تاجر سرشناس به نام «علی الحی» بازداشت کردند.

از سوی دیگر «علی الصادق» یکی از اهالی این منطقه گفت: این بازداشت ها بدون استناد به هیچ قانون و هیچ گونه جرمی صورت گرفته و این موضوع بیانگر حس انتقام جویی آل سعود از معارضان و فعالان و خانواده های آنهاست.

به گفته وی بازداشت شدگان از نزدیکان و اقوام علی الحی تاجر معروف هستند که ریاض و سرویس های امنیتی و اطلاعاتی آن، برای انتقام از او تلاش می کنند و از خانواده و اقوام وی برای ابراز خشم و عصبانیت خود و فشار بر این تاجر استفاده می کنند تا خود را تسلیم کند.

براساس این گزارش، خانواده های بازداشت شدگان هنوز از محل و شرایط بازداشت آنها اطلاعی در دست ندارند؛ همین موضوع نگرانی ها را درباره سرنوشت آنها دو چندان کرده است.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input