اعتراف حکمتیار به سازماندهی حملات انتحاری در افغانستان

 

رهبر حزبی موسوم به «حزب اسلامی» در افغانستان که به کشتار غیرنظامیان خصوصا شیعیان و طراحی حملات تروریستی در کابل متهم است به تازگی در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی به سازماندهی و استفاده از عاملان انتحاری در افغانستان اعتراف کرده است.

«گلبدین حکمتیار» که به قصاب کابل مشهور است در گفت‌وگو با یک افغانی، اظهار داشت: تعداد زیادی از اعضای حزب اسلامی در افغانستان با امکاناتی که داشتند حملات انتحاری در این کشور انجام دادند.

حکمتیار در جریان اعترافات خود حتی به نقش یک عامل انتحاری زن در یکی از حملات این سنی های تندرو در افغانستان اشاره کرد.

وی تصریح همچنین گفت که اعضای این حزب از این خانم خواسته بودند تا از انجام حمله انتحاری منصرف شود، زیرا شمار بسیاری از جنگجویان این حزب برای انجام حملات انتحاری آمادگی دارند.

حکمتیار در ادامه نیز اعتراف کرد که شمار بسیاری از اعضای این حزب حملات انتحاری انجام دادند.

این حزب که خود را «حزب اسلامی» نامیده، به انجام چندین مورد حملات انتحاری در کابل و سایر ولایت‌های افغانستان متهم است که منجر به شهادت تعداد زیادی از غیر نطامیان، خوصا شیعیان در این کشور شده است.

اعتراف رهبر حزب اسلامی درباره سازماندهی و انجام حملات انتحاری توسط جنگجویان این حزب در حالی صورت می‌گیرد که وی پس از پیوستن به روند صلح حتی از معذرت خواهی از مردم افغانستان خودداری کرده بود.

پیش از این کمیسیون حقوق بشر افغانستان از حکمتیار خواسته بود که به دلیل کشتار غیرنظامیان باید از مردم عذرخواهی کند، اما وی در واکنش به این موضوع گفت اشتباهی انجام نداده که از مردم معذرت خواهی کند.

گفتنی است که «گلبدین حکمتیار» همچنین به حمایت از سنی های تندروی داعش متهم است و سال گذشته شماری از جنگجویان داعشی در مهمانخانه حکمتیار در کابل توسط نیروهای امنیتی افغان بازداشت شدند.

این در حالی است که هنوز هم فرماندهان وابسته به حکمتیار در برخی از مناطق افغانستان به کشتار غیرنظامیان و فعالیت‌های تروریستی علیه شیعیان ادامه می‌دهند، اما حکومت افغانستان از برخورد با این حزب خودداری می‌کند.

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input