شیعه رایتس واچ : طالبان کشتار بی سابقه ای را در حق شیعیان ارزگان مرتکب شده است

 

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان(شیعه رایتس واچ) اعلام کرده است که سنی های تندروی طالبان، اخیرا با یورش به روستاهای منطقه ارزگان افغانستان، کشتار بی سابقه ای را در حق شیعیان این روستاها مرتکب شده اند .

به گزارش شیعه ویوز، شیعه رایتس واچ به نقل از منابع محلی خود افزود: روستاهای زیادی مورد یورش تروریست های طالبان قرار گرفته اند که در این بین روستا های حسینی،کندلان و سنجق توسط آنها به اشغال در آمده و سنی های تندرو پس از کشتار تعداد زیادی از شیعیان، 300 تن از اهالی این روستاها را به اسارت گرفته اند.

بر اساس این گزارش، عناصر طالبان با خونسردی تمام، 42 تن از شیعیان این روستاها را که زنان و کودکان نیز در بین آنها حضور دارند، به شکلی وحشیانه اعدام نموده و با ایجاد رعب و وحشت، باعث آوارگی بیش از 700 خانوار و حرکت آنها به سمت منطقه مالستان شدند، جایی که اینک مورد حمله خمپاره ای و موشکی قرار گرفته است.

سازمان دیدبان حقوق شیعیان ضمن محکوم نمودن بی تدبیری های حکومت افغانستان و برخوردهای قومیتی ـ مذهبی مسئولان این کشور با مشکلات، دولتمردان افغان را مسئول جان شیعیان و خصوصا به اسارت گرفته شدگان اخیر دانسته و از مسئولان این کشور و ائتلاف بین المللی حاضر در افغانستان خواست تا در اقدامی فوری این شیعیان را آزاد نمایند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input