با وجود مشکلات فراوان؛ ۳هزار بحرینی از کویت به زیارت اربعین مشرف شدند

 

با فرا رسیدن موسم زیارت اربعین شهادت سیدالشهدا علیه السلام شیعیان بحرین نیز با وجود تمام سرکوب ها، خفقان ها و محدودیت های اعمال شده از سوی حکومت آل خلیفه برای مشارکت در زیارت اربعین سر از پا نمی شناسند.

در این راستا منابع بحرینی اعلام کردند دولت کویت امکان عبور سه هزار بحرینی را از گذرگاه مرزی عبدلی فراهم کرده است و البته این زائران پس از یک شب اقامت در مرز و با تاخیر فراوان توانسته اند از این مرز عبور کنند.

هدیل بوقریص از فعالان حقوق بشر کویتی از عدم برنامه ریزی در مرزهای کویت برای پذیرایی از تعداد فراوان زائران و مسافران بحرینی انتقاد کرد و در یک توئیت نوشت: گذرگاه های مرزی ما مانند هر سال در پذیرایی از مسافران و زائران اربعین ناتوان است و شکایت هایی به دست من رسیده که بسیاری از زائران و مسافران در مرز عبدلی باید زیر آفتاب روز و سرمای شب روی زمین بنشینند و منتظر اجازه عبور از مرز باشند.

وی افزود: در حالی که این اتفاق هرسال رخ می دهد و متاسفانه اشتباه و ناتوانی حکومت کویت نیز هرسال تکرار می شود.

این فعال حقوق بشر ادامه داد: با وجود این ناتوانی و نارسایی در مرزها، امسال مسافرخانه هایی که در مرزها به مسافران تمام خدمات را ارائه می داد جمع آوری شده و مردم ناچارند ساعت های طولانی منتظر خروج باشند.

شایان ذکر است، این تنها مشکلات شیعیان بحرین در حال سفر به کشور عراق برای مشارکت در زیارت میلیونی اربعین حسینی است و آنها در هنگام باز گشت نیز با مشکلات فراوانی از جمله برخود غیر انسانی نیروهای امنیتی این کشور خواهند بود.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input