هشدار یونیسف در باره نیازمندی همه کودکان یمن

 

یونیسف از نیاز فوری کودکان یمنی به کمک‌های بشردوستانه خبر داد.

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: تقریبا همه کودکان یمنی در معرض خطر گرسنگی و انتشار بیماری‌هایی چون دیفتیری، وبا و اسهال شدید قرار داشته و نیازمند کمک هستند.

در این بیانیه آمده است: درگیری‌های شدید که جان باختن و یا مجروح شدن بیش از ۶ هزار کودک در سه سال و نیم گذشته را به دنبال داشته، موجب از بین رفتن زیرساخت‌های حیاتی این کشور مانند زیر ساخت‌های آبی و بهداشتی شده است.

یونیسف در این بیانیه از آغاز دور سوم کمک‎های نقدی به مردم من خبرداد و تصریح کرد: حدود یک میلیون و نیم خانواده از فقیرترین خانواده‎های یمن از این کمک‎های مالی استفاده می‌کنند.

در ادامه بیانیه مذکور به نقل از «خیرت کابالاری» مدیر منطقه‎ای یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا آمده است: این کمک‌های نقدی، به مثابه شریان حیاتی برای یک سوم ساکنان یمن و کمک به خانواده‌ها برای تدبیر امور معیشتی خود است.

یمن بیش از سه سال است که توسط ائتلاف سعودی مورد حملاتی همه جانبه قرار گرفته و علاوه بر ویرانی زیر ساخت ها و محاصره این کشور توسط عربستان سعودی و متحدانش، ارزش پول این فقیرترین کشور عربی نیز کاهش یافته.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input