اظهارات عجیب وزیر امور اسلامی عربستان درباره «وهابیت»

 

وزیر امور اسلامی، تبلیغات و ارشاد عربستان سعودی مدعی شد که از زمان تاسیس سعودی توسط ملک عبدالعزیز تا دوران ملک سلمان بن عبدالعزیز، میانه روی و افکار معتدل در این کشور حاکم بوده است.

به گزارش شیعه ویوز «عبداللطیف آل الشیخ» در مصاحبه با روزنامه «الشرق الاوسط» در پاسخ به سوالی درباره «وهابیت» مدعی شد: وهابیت در اصل واژه ای است که عمدا از سوی دشمنان دین و با هدف تحریف اعتدال و میانه روی در تبلیغات دینی، به دین چسبانده شده است و منشأ آن فردی به نام «عبدالوهاب بن رستم» در شمال آفریقا بوده که یک گروه جنایت کار خارجی را علیه دین تشکیل داد و به آزار و اذیت مردم پرداخت.

وی در ادامه مدعی شد: لذا دشمنان از این موضوع به عنوان فرصتی برای چسباندن وهابیت به تبلیغات دینی شیخ محمد بن عبدالوهاب بهره برادری کردند تا مردم را به شبهه انداخته و آنها را از رفتارهای میانه رو و معتدل دور کنند.

آل شیخ در ادامه این گفتگو کسان دیگری را که به عنوان معلم به عربستان آمدند، به نشر اندیشه های تفکیری، گمراه کننده و تشکیک در عقاید متهم کرد ومدعی شد: از زمان تاسیس عربستان سعودی، میانه روی در این کشور حاکم بوده است تا اینکه گروهی از معلمان وارد عربستان شدند و تلاش کردند اندیشه اخوان المسلمین را نشر و ترویج دهند؛ آنها از طریق آمیختن دین با منابع سیاسی، باعث ترویج اندیشه افراطی و تکفیری در جهان اسلام شدند.

این ادعا در حالی است که اقدامات خشونت آمیز وهابیت و اخوان المسلمین در تربیت سنی های تندرو و حمایت های مالی از آنها در ریختن خون شیعیان در قالب گروه های تروریستی بر کسی پوشیده نیست و عربستان سعی دارد این لکخ ننگ را انکار نماید.

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input