بیانیه ی مرکز روابط عمومی دفتر آیت الله العظمی شیرازی در عراق، در پي اهانت و هتک حرمت به مقام شريف مرجعيت شيعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی در شهر مقدس قم، و بازداشت فرزند گرامی ایشان آیت الله سید حسین شیرازی

 

در پي اهانت و هتک حرمت به مقام شريف مرجعيت شيعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی در شهر مقدس قم، و بازداشت فرزند گرامی ایشان آیت الله سید حسین شیرازی، توسط وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه ايران، مرکز روابط عمومی دفتر آیت الله العظمی شیرازی در عراق بیانیه ای صادر کرد که ترجمه آن به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحيم

"وَلاَ تَحْسَبَنَّ اللّهَ غَافِلاً عَمَّا يَعْمَلُ الظَّالِمُونَ إِنَّمَا يُؤَخِّرُهُمْ لِيَوْمٍ تَشْخَصُ فِيهِ الأَبْصَار" صدق الله العلي العظيم.

امروز مرجعیت شیعه در شهر مقدس قم از سوی نظام حاکم ایران و دستگاه های سرکوبگرش، همچون اطلاعات و دادگاه های ویژه روحانیت، مورد دشمنی و هتک حرمت قرار می گیرد، که دلیل آن، زیر بار نرفتن، تسلیم و همراه نشدن مرجعیت مستقل شیعه، با سیاست های اشتباه نظام حاکم است که چه بسا با احکام شرع و روح اسلام حقیقی نیز مغایر می باشد.

مردم در نزدیکترین و دورترین نقاط جهان شاهد و باخبر شدند که چگونه صبح امروز، ماموران حکومتی اطلاعات دست به هتک حرمتی بزرگ در حق مرجعیت دینی زدند و در خیابان و در ملا عام و بعد از بستن راه بر خودروی مرجع عالی قدر جهان تشیع و فرزند گرامي ايشان، ضمن اهانت و فحاشي به مقام شامخ مرجعيت، فرزند ايشان، آيت الله سيد حسين شيرازي را مورد ضرب وشتم قرار دادند، به گونه اي که عمامه از سر ايشان انداختند و پس از آن با حالتي بسيار خشونت آميز ايشان را ربوده و به مکاني مجهول انتقال دادند که این امر مغایر با اصول حقوق بشرِ مورد توافق تمام ادیان و قوانین در جهان است.

مرکز روابط عمومی دفتر آیت الله العظمی شیرازی در عراق به شدت این رفتار زننده و بدور از انسانیت را محکوم می کند، رفتارهای زننده ای که در روز روشن و در معرض دیدگان مردم و با بی ادبی کامل و بدون رعایت اخلاق اسلامی و یا حتی حقوق معمولی یک شهروند در جامعه انجام می شود.

مرکز روابط عمومی دفتر آیت الله العظمی شیرازی در عراق، از حاکم ایران سید علی خامنه ای و رئیس جمهور این کشور و سایر مقامات این کشور می خواهد، تا حدی را برای این تجاوزها و سیاست های تحریک آمیز در قبال مرجعیت شیعه و حوزه های علمیه قائل شوند. همچنین از ایشان خواسته می شود تا فورا دستور آزادی بی قید و شرط آیت الله سید حسین شیرازی را صادر کنند و علنا و بصورت رسمی از مقام شامخ مرجعیت دینی عذرخواهی نموده و متعهد شوند که این امر دیگر تکرار نخواهد شد. واضح و مبرهن است که در غیر این صورت ما مسئول واکنش ارداتمندان و مقلدین مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی در عراق و اقص نقاط جهان نمی باشیم، ارادتمندانی که از نزدیک در جریان آخرین اخبار هستند و منتظر تنها یک  اشاره می باشند.

از خواب غفلت بیدار شوید: "وَاتَّقُوا فِتْنَةً لَّا تُصِيبَنَّ الَّذِينَ ظَلَمُوا مِنكُمْ خَاصَّةً ۖ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ".  

مرکز روابط عمومی دفتر آیت الله العظمی شیرازی در عراق 

17 جمادی الثانی 1439 قمری 

15 اسفند 1396 شمسی

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input