اذعان ائتلاف به قتل بیش از 840 غیرنظامی در عراق و سوریه

 

ائتلاف تحت رهبری آمریکا به جان باختن شماری دیگر از غیر نظامیان و افزایش آمار قربانیان عملیات خود در عراق و سوریه اذعان کرد.

به گزارش السومریه نیوز، فرماندهی ائتلاف بین المللی مدعی مبارزه با تروریسم به رهبری آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که تنها طی ماه ژانویه گذشته ۱۱۶ گزارش مبنی بر کشتار غیر نظامیان در جریان حملات هوایی خود در عراق و سوریه را بررسی کرده که به گفته این ائتلاف ۱۰۲ مورد آن فاقد اعتبار است.

بر اساس این گزارش، فرماندهی ائتلاف بین المللی در بیانیه خود ضمن اعلام این که چهار گزارش در رابطه با حملات هوایی در حد فاصل ۱۶ اکتبر سال ۲۰۱۶ تا ۲ نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی معتبر بوده و در نتیجه جان باختن ۱۰ غیر نظامی دیگر تایید می شود. 

این بیانیه در پایان تاکید کرد که بنا بر اطلاعات در دسترس، از آغاز عملیات نظامی خود در عراق و سوریه در ماه آگوست سال ۲۰۱۴ میلادی، 841 غیر نظامی به گفته این ائتلاف، به صورت غیرک عمد در جریان حملات هوایی این ائتلاف جان خود را از دست داده اند.

شایان ذکر است گروه های حقوق بشری و سازمان های مستقل مدنی، تعداد جان باختگان در این حملات را بسیار بیشتر از این می دانند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input