شهادت نوزاد یازده ماهه بحرینی براثر گازهای اشک آور

alt

به گزارش شیعه ویوز  :"هدی سید نعمه" نوزاد یازده ماهه از اهالی منطقه "ابو قوه" براثر استنشاق گازهای سمی شلیک شده از سوی نیروهای آل خلیفه به شهادت رسید.

 یکی از پزشکان بحرینی با این شرط که نامش فاش نشود، بیان داشت : هدی از وقتی که به دنیا آمد از بیماری های مختلفی رنج می برد همچنانکه از ناهنجاری های مادرزادی نیز برخوردار بود و علت این ناهنجاری ها همه به خاطر آن بود که مادرش در دوره بارداری اش گازهای سمی که علیه انقلابیون بحرین، در فضای مناطق تجمع معترضان پخش می شد، استنشاق کرده بود. 

 
وی افزود: این کودک پیش از این به عربستان منتقل شد و در آنجا در بیمارستان خصوصی " سعد" قلبش تحت عمل جراحی قرار گرفت. اما بعد از بازگشت از عربستان وضعیت عمومی "هدی" بحرانی شد.

به گزارش  منابع آگاه ، گروهی از مردم بحرین نیز در جریان راهپیمایی مسالمت آمیز که به منظور همبستگی با زندانیان سیاسی بحرین برگزار

شده بود، مجروج شدند.

در این تظاهرات مردم خواستار آزادی زندانیان بخصوص کادر پزشکی شدند.تظاهرات کنندگان همچنین با محکوم کردن سربازان اشغالگر سعودی خواستار بیرون رفتن نیروهای آل سعود از کشورشان شدند.

این راهپیمایی  مسالمت آمیز مانند همیشه با سلاح های ساچمه ای و گازهای اشک آور به شدت سرکوب شد و عده زیادی از مردم نیز مجروح شدند.

گفتنی است با شهادت این نوزاد بحرینی تعداد شهیدان بحرین از زمان شروع انقلاب در فوریه 2011 به 94 شهید می رسد.

 

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input