پارلمان افغانستان: آمار ارائه شده از داعش توسط نهادهای امنیتی مبالغه آمیز است

 

بنا بر اطلاعات ارائه شده از سوی نهادهای امنیتی افغان، تنها در 10 روز گذشته حدود 170 تن از سنی های تندروی داعش در ولایت‌های ننگرهار، لغمان و کنر در شرق افغانستان به هلاکت رسیده و حدود 50 نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

این درحالی است که نمایندگان افغان آمار ارائه شده از تلفات سنی های تندروی داعش در عملیات‌های نظامی حکومت افغانستان در ولایت‌های شرق این کشور را مبالغه آمیز عنوان کرده‌اند.

«جعفرمهدوی» نماینده افغان در پارلمان به خبرگزاری ها گفته است: آمارهایی که نهادهای امنیتی از تلفات گروه‌های تروریستی منتشر می‌کنند حقیقت ندارد.

«محمود سلیمان خیل» نماینده پکتیا در پارلمان نیز، اظهار داشت: اگر آمارهای دولت افغانستان را از تلفات سنی های تندرو جمع‌آوری کنیم، شاید به صدهزار نفر برسد و این آمار به مراتب بیشتر از شمار تروریست‌ها در این کشور است.

«نجیب دانش» سخنگوی وزارت کشور افغانستان آمار سنی های تندروی داعش در این کشور را حدود دو هزار نفر عنوان کرده است.

مقامات امنیتی افغانستان داعش را تهدید بزرگی تلقی نمی‌کنند و معتقدند که حملات بزرگ تروریستی در این کشور از سوی سنی های تندروی شبکه حقانی تحت عنوان داعش صورت می‌گیرد.

این در حالی است که روسیه پیش از این شمار جنگجویان داعش در افغانستان را تا سقف 10 هزار نفر خوانده بود که از سوی مقامات امنیتی افغان تکذیب شده است.

از سوی دیگر، «جاویدکوهستانی» ژنرال بازنشسته افغان تصریح کرد که درک درستی از آمار فعالیت سنی های تندرو و گروه‌های تروریستی در حکومت افغانستان وجود ندارد.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input