جایزه ۴۴۰ میلیون دلاری عربستان برای دستگیری ۴۰ تن از مخالفان این کشور در یمن

 

نظام حاکم در عربستان برای ارائه اطلاعات منجر به دستگیری ده ها تن از مخالفان خود در یمن، نزدیک به نیم میلیارد دلار جایزه تعیین کرد.

عربستان سعودی با صدور بیانیه ای که خبرگزاری رسمی این کشور (SPA) آن را منتشر کرده، از تعیین ۴۴۰ میلیون دلار جوایز نقدی برای افراد ارائه دهنده اطلاعات منجر به دستگیری و یا مشخص شدن محل اقامت ۴۰ تن از رهبران و مسئولان حوثی های یمن خبر داده است.

بر اساس این گزارش، در بیانیه مذکور ضمن اشاره به قرار گرفتن نام این گروه یمنی در فهرست احزاب و جریان های تروریستی وزارت کشور عربستان، آمده که فعالیت حوثی ها برای آسیب رساندن به این کشور با پشتیبانی برخی کشورها که «حامی تمامی سازمان های تروریستی منطقه» معرفی شده، افزایش یافته است.

عربستان در این بیانیه آورده که بنا به این دلیل، فهرست نخست شامل ۴۰ تن از رهبران و مسئولان برنامه ریزی، اجرا و پشتیبانی آن چه «فعالیت های تروریستی» در یمن خوانده را منتشر کرده و برای ارائه اطلاعات منجر به دستگیری و یا تعیین محل اقامت آنها نیز از پنج تا ۳۰ میلیون دلار جایزه نقدی قرار داده است.

بنا بر آن چه در بیانیه عربستان آمده، برای اطلاعات منجر به دستگیری یا تشخیص محل اقامت «عبدالملک الحوثی»، رهبر حوثی های یمن ۳۰ میلیون دلار و برای ۱۰ مسئول دیگر از جمله «صالح الصماد»، رئیس شورای عالی سیاسی این کشور هر کدام ۲۰ میلیون، «عبدالکریم الحوثی»، ۱۵ میلیون، ۱۱ مسئول دیگر هر کدام ۱۰ میلیون و ۱۷ مسئول باقی مانده نیز هر کدام پنج میلیون دلار تعیین شده است.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input