بازگشت نام ائتلاف عربستان سعودی به لیست ننگ سازمان ملل

 

نام ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی به لیست «ننگ سازمان ملل» بازگردانده شود.

سازمان دیده بان حقوق بشر امروز ـ سه شنبه ـ ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی را که در حال نبرد علیه یمن است، به ارتکاب جنایات جنگی در این کشور متهم کرد.

به گزارش القدس العربی، این سازمان بین المللی تاکید کرد:حملات هوایی ائتلاف سعودی علیه یمن در دو ماه گذشته منجر به جان باختن دسته کم ۳۹ غیرنظامی از جمله ۲۶ کودک شده است.

سازمان مذکور افزود: ائتلاف سعودی در پنج حمله هوایی به چهار منزل و مغازه در یمن که عمدی و متهورانه صورت گرفته، قوانین جنگی را نقض کرده است.

در حالی که ائتلاف سعودی ارتکاب جنایات جنگی در یمن را نمی پذیرد و مدعی است که حملاتش نیروهای نظامی را هدف قرار می دهد، «ساره لیا ویتسن» مدیر اجرایی بخش خاورمیانه در سازمان دیده بان حقوق بشر در این بیانیه گفت: وعده های مکرر ائتلاف عربستان سعودی به منظور قانونی بودن حملات خود به یمن، باعث دور ماندن کودکان یمنی از این حملات غیرقانونی نشده است.

وی افزود: این موضوع ایجاب می کند که سازمان ملل متحد، ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی را به دلیل نقض حقوق کودکان در درگیری های مسلحانه، فورا به لیست سیاه ناقضین حقوق کودکان و لیست ننگ سالانه این سازمان بازگرداند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input