معلم کانادایی که به اسلام و دیگر ادیان اهانت کرده بود، توبیخ شد

معلمی در شهر ونکوور در بریتیش کلمبیای کانادا که نظرات اسلام هراسانه و «توهین آمیزی» علیه اسلام، مسلمانان و دیگر مذاهب منتشر کرده بود، توبیخ شد.

این معلم که به استخدام هیات مدیره مدرسه ونکوور درآمده است پس از انتشار این نظرات اهانت آمیز علیه اسلام و سایر مذاهب در فیس بوک توبیخ شد. کمیساریای انضباطی معلمان بریتیش کلمبیا اعلام کرد این تصمیم درباره گزارشی که فوریه  ۲۰۱۹ درباره جان ویلیام یتمن، معلم ونکووری به کمیساریا تنظیم شده گرفته شده است.

 گفتنی است در ژانویه ۲۰۱۹ مسجد بریتیش کلمبیا تبلیغی در فیس بوک برای برگزاری «روز درهای باز» گذاشته و از مردم دعوت کرد برای بازدید از مسجد و همدلی با شهروندان در این مراسم شرکت کنند.

در این میان یتمن در پاسخ به این دعوت سخاوتمندانه مسلمانان، اظهارنظرهای ناعادلانه و توهین آمیزی درباره دین اسلام و مسلمانان نوشت.  برخی از مردم از جمله غیرمسلمانان نوشته های او را دیده و ابراز نگرانی کردند که او از مدارای مذهبی برخوردار نیست.

پس از انتشار موجی از نگرانی ها و نارضایتی ها در میان مردم، و واکنش های منفی از سوی آن ها این فرد سرانجام مجبور شد نوشته های مذکور و همچنین پست های مشابه را که پیشتر منتشر کرده بود و  در آن ها به سایر مذاهب و مکاتب اهانت کرده بود حذف کند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input