تشرف روحانیان شیعه نیجریه به حرم امام حسین علیه السلام

 

علمای شیعه نیجریه به زیارت امام حسین علیه السلام مشرف شدند.

چند تن از علمای شیعه نیجریه با حضور در شهر مقدس کربلا، به زیارت حرم امام حسین علیه السلام مشرف شده و با مسئولان آستان مقدس حسینی نیز، دیدار نمودند.

این روحانیان شیعه ضمن دیدار با مسئولیت آستان مقدس حسینی درباره فشارهای روز افزونی که توسط حکومت نیجریه به شیعیان و محبان اهل بیت علیهم السلام وارد می شود گفتگو نموده و راهکارهای برون رفت از این فشارها را مورد بررسی قرار دادند.

همچنین علمای نیجریایی خواستار افزایش ظرفیت پذیرش جوانان شیعه نیجریه ای برای تحصیل در مدارس وابسته به آستان مقدس حسینی در شهر مقدس کربلا شدند.

«حجت الاسلام و المسلمین منجیب الکعبی» مدیر یکی از مراکز آستان مقدس حسینی به نام «موسسه مطالعات اسلامی وارث الانبیاء» در پاسخ به این درخواست گفت: این موسسه در حال حاضر با تمام ظرفیت خود در حال انجام فعالیت های علمی و تحقیقاتی است و در کنار دیگر دانشجویان، ۱۲ دانشجوی نیجریه ای نیز در این موسسه، مشغول به تحصیل هستند.

وی در پایان ابراز امیداوری کرد: به زودی با افزایش بیشتر این ظرفیت و نیز فارغ التحصیل شدن تعدادی از دانشجویان مشغول به تحصیل، فضایی برای تحصیل دانشجویان ببیشتری از آفریقا ایجاد شود.

شایان ذکر است، آمار دقیقی از شیعیان قراه آفریقا در دست نیست، ولی تنها در کشور نیجریه در حدود بیست میلیون شیعه زندگی می کنند.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input