تدوین دانشنامه «امام حسین علیه السلام» در عراق

 

مؤسسه مطالعات تخصصی نهضت حسینی موسوم به «وارث‌الانبیاء» وابسته به آستان مقدس حسینی در شهر مقدس کربلا، یک دانشنامه جامع حسینی تدوین می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حسینی، قرار است در این دانشنامه تمام آنچه از زمان واقعه عاشورا تا به امروز، درباره امام حسین علیه السلام و نهضت عاشورا تألیف شده است، در موسوعه‌ای جامع گردآوری و تدوین شود.

«سعد البخاتی»، مدیر بخش تألیف و تحقیق مؤسسه «وارث‌ا‌لانبیاء» در این باره گفت: ما در حال حاضر مشغول تحقیق درباره تألیف این دانشنامه جامع هستیم و تا کنون ۱۲۲ منبع را که به مقتل سید و سالار شهیدانحضرت اباعبد الله الحسین علیه السلام پرداخته اند را شناسایی کرده ایم.

گفتنی است، آستان مقدس حسینی در حال حاضر از طریق شعبه مستندسازی و رصد، حوادث متعددی که در محل مرقد مطهر امام حسین علیه السلام رخ داده و نیز برنامه‌های تشرف شخصیت‌های جهانی و عراقی به مضجع پاک این امام همام را مستند نموده و طبقه بندی مینماید.

علاوه بر این، آمار تمامی حملات و هجوم‌ها و همچنین برنامه‌های مختلف عمرانی به‌منظور ساخت‌و‌ساز حرم حسینی در طول تاریخ مستند شده و با هدف درج در این دانشنامه حسینی تبیین شده اند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input