نسیم کربلا در پاکستان

 

«نسیم کربلا» فروردین ماه، در کشور پاکستان خواهد وزید.

کشور پاکستان، شاهد برگزاری چهارمین دوره جشنواره «نسیم کربلا» به همت آستان های مقدس حسینی، علوی، عباسی و امامین کاظمین، در فروردین ماه سال 96 خواهد کرد.

«سیدافضل الشامی» معاون دبیر کل امور فرهنگی آستان مقدس حسینی در اینباره گفت: هدف از برگزاری این جشنواره، ارتباط عمیق تر با مسلمانان پاکستان، با رویکرد گسترش پیام صلح، محبت، همزیستی مسالمت‌آمیز و به منظور مقابله با افراط گرایی است.

وی افزود: این جشنواره با تلاش‌های آستان‌های مقدس بر ملت پاکستان، تمرکز خواهد کرد؛ زیرا بسیاری از آنهابه دلایل مختلف نمی‌توانند به عراق سفر نموده و عتبات عالیات را زیارت کنند و ما سعی میکنیم بخشی از عطش محبت آنها به امام حسین علیه السلاو ودیگر ائمه اطهار علیهم السلام را با این جشنواره، پاسخگو باشیم.

الشامی افزود: این جشنواره شامل برپایی نمایشگاه‌های کتاب، عکس، برگزاری فعالیت‌های قرآنی و اهتزاز پرچم‌های گنبد امام عتبات عالیات عراق در شهر «اسلام‌آباد» پایتخت پاکستان و دیگر شهرهای این کشور خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این دوره از جشنواره «نسیم کربلا» مسابقاتی در شهرهای مختلف پاکستان برگزار خواهد شد که 5 نفر از شهرهای مختلف برنده جایزه سفر به عتبات عالیات خواهند بود.

یادآور می‌شود، سومین جشنواره فرهنگی سالانه «نسیم کربلا» در پاکستان با همکاری «دانشگاه اسلامی الکوثرِ» پاکستان و «عتبات عالیات» و با حضور شخصیت‌های رسمی و ملی فروردین‌ماه سال گذشته برگزار شده است.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input