عزاداری کربلایی ها در حرم حضرت زینب علیها السلام

 

 

کاروان «الولاء والفداء والفتح» متشکل از عزاداران شهر مقدس کربلا، در سالروز شهادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها در حرم مطهر ایشان در شهر دمشق به اقامه عزاداری پرداختند.

به گزارش شیعه ویوز، سید عارف نصرالله، مدیر مرکز روابط عمومی دفتر مرجعیت شیعه در اینباره گفت: در عمل به فرمایشات مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله مبنی بر احیای سالروز شهادت حضرت زینب سلام الله علیها در شهر دمشق امسال نیز میزبان صدها تن از زائران عراقی بودیم.

این شهروندان عراقی که اکثرا از اهالی شهر مقدس کربلا بودند با حضور در این کاروان برای زیارت مرقد مطهر عقیله بنی هاشم سلام الله علیها و اقامه عزا در سالروز شهادت بزرگ بانوی واقعه عاشورا در دمشق حضور یافتند. 

موکب الولاء والفداء والفتح به رسم چندین ساله خود و پس از هجوم سنی های تندرو به کشور سوریه در ایام شهادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها مستلزمات سفر تعداد زیادی از عزاداران را از شهرهای مختلف کشور عراق به شهر دمشق ایجاد می‌کند. 

این شیعیان نیز ضمن برخورداری از خدمات این کاروان، در ایام شهادت دخت امیرمؤمنان سلام الله علیهما با اقامه عزا در احیای شعائر می کوشند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input