تشرف کاروان پیاده هزار نفری ملل اسلامی به حرم مطهر رضوی

همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، کاروانی یک هزار نفره از مسلمانان کشورهای عراق، کویت، افغانستان، الجزایر و عمان با پای پیاده به بارگاه منور حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام مشرف شدند.

«سید عبدالرسول الموسوی» مسؤول این کاروان در این خصوص، اظهار کرد: هر ساله در ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و برای عرض تسلیت به پیشگاه امام هشتم، جمع زیادی از مشتاقان و محبین اهل‌بیت علیهم السلام از کشورهای مختلف پای پیاده مسیر نیشابور تا شهر مقدس مشهد را طی می کنند تا در سالروز شهادت این بانوی گرامی در حرم مطهر رضوی حضور داشته باشند.

وی هدف از اجرای این حرکت فرهنگی را ترویج معارف فاطمی در جامعه و تبیین معارف، فضائل و مناقب حضرت زهرا سلام الله علیها عنوان کرد و افزود: اعضاء این کاروان با اعلام فراخوانی که از چند ماه قبل اعلام شده است خود را از کشورهای مختلف همچون عراق، کویت، افغانستان، الجزایر و عمان به شهر مقدس قم می‌رسانند و پس از حرکت به سمت نیشابور در امامزاده محروق شهر نیشابور تجمع کرده و از آنجا به سمت شهر  مقدس مشهد پیاده روی کردند.

 الموسوی بیان کرد: مسیر پیاده‌روی 4 روز به طول انجامید و در طول مسیر این زائران با توقف در اماکن مذهبی هر شهری به عزاداری و سینه‌زنی به سبک و سیاق ملیت خود ‌پرداختند.

وی با بیان این‌که مسن‌ترین فرد این گروه زائری 80 ساله و از شهر مقدس نجف است. 

مسؤول این کاروان گفت: این کاروان شب شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، پس از 4 روز پیاده‌روی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند و به مدت 2 روز در شهر مقدس مشهد حضور خواهند داشته و به عزاداری خواهند پرداخت.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input