حلقه های بحثی در حرم حسینی که شاگردان زیادی تربیت کرده است

 

مدرسه امام حسین علیه السلام در ایوان های شرقی حرم مطهر امام حسین علیه السلام قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حسینی، از ساعت های اولیه صبح ده ها نفر از طلاب حوزه علمیه به شکل حلقه های بحث در کنار یکدیگر می نشینند تا دروس مختلف فقهی، اعتقادی و علمی بیاموزند.

قبل از سرنگونی رژیم جنایتکار بعثی، این مدرسه به شکل کنونی دایر نبود و جلسات بحث و درس فقهی تنها از سوی بزرگان حوزه علمیه در مکان های مختلف و دور از چشم مزدوران رژیم بعث برگزار می شد.

شیخ احمد الصافی مدیر این مدرسه می گوید: مدرسه امام حسین علیه السلام چند ماه بعد از سرنگونی رژیم بعث تأسیس شد و قبل از آن حلقه های درس به صورت پنهانی در خانه ها و گاهی در صحن حرم مطهر برگزار می شد.

وی افزود: به خاطر وضعیت خاص طلاب حوزه علمیه که در کارها یا امور دیگر مشغول هستند، دو نوبت صبح و عصر برای درس خواندن اختصاص داده شده است.

شیخ الصافی تصریح کرد: اساتید این مدرسه فارغ التحصیل حوزه علمیه نجف اشرف هستند که از توانایی بالایی برخوردارند و تعداد آن ها به 160 استاد می رسد.

وی ادامه داد: برخی از طلاب مدرسه امام حسین علیه السلام در مؤسسه خطابه وابسته به آستان مقدس حسینی نیز درس می خوانند تا هم خطابه بیاموزند و هم فقه و برخی از این طلاب پژوهشگر، نویسنده و محقق هستند.

به گفته وی هم اکنون 400 طلبه در این مدرسه تحصیل می کنند. 

 از فعالیت های بارز این مدرسه می توان به برپایی دوره های تابستانی برای کودکان اشاره که تعداد آنان در هر سال به 100 هزار دانش آموز پسر و دختر می رسد.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input